• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dzien po zabiegu - Zalecenia lekarza

stulejarz12

New member
Witam, dzisiaj miałem operacje usuniecia stulejki. Zalecenia jakie otrzymalem od lekarza to tabletki norsept 2x1 i moczenie w rywanolu 2x przez 10 dni. Usuniecie opatrunku za 2 dni przez odmoczenie w rywanolu. Jak czytalem to macie bardzo wiele przepisane, jakies zmiany opatrunkow, przyjaciela trzymac pionowo itak dalej a ja nic, to nie za malo z mojej strony? Poza tym nie wiem czy moge go juz moczyć w tym rivanolu(czy opatrunek nie zejdzie) czy dopiero za 2 dni.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Skoro lekarz kazal dwa dni nie ruszac to nie ruszaj. Jezeli zmoczysz rivanolem to bedziesz mial caly opatrunek wilgotny co bedzie mialo jakis wplyw na rane. Skad zakażenie? Przeciez zalozyl wyjalowiony opatrunek a nie skarpetke ze śmietnika. Przez dwa dni masz nie ruszac i nie kombinować nic przy opatrunku.
 

rafal112233

New member
Ja miałem przeprowadzony zabieg w poniedzialek. Lekarz mi kazal po 24h, zdjac opatrunek, porządnie umyc czlonka, wysuszyc go, popsikac Octeniseptem , zabandazowac i tyle. Jezeli mam wrazliwą zoladz to na dodatek smaruje sobie mascia witaminowa. Bylem na kontroli, poki co ladnie to sie goi zobaczymy jak dalej.
 

szymen199

New member
Żaden załupek, masz oponke/chłonke. Najlepiej skonsultuj sie z lekarzem który wykonywał zabieg a jeżeli nie ma możliwości z nim to idź do innego urologa. Opuchlizna po zabiegu to normalna reakcja organizmu.
 

stulejarz12

New member
Wczoraj byłem u lekarza i powiedzial ze wszystko okej, ze to zejdzie, także nie wiem, mam nadzieje ze ma racje bo nie wyglada to fajnie a juz tydzien mija.
 

szymen199

New member
Musisz poczekać. Powinna zmaleć, jeżeli nic się nie zmieni przez ten tydzień to idź jeszcze raz do lekarza albo do jakiegoś innego żeby to obejrzał.
 

Podobne tematy

Do góry