• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dzień po obrzezaniu

lisu22

Member
Cześć. Wczoraj tj 14 luty 2023 miałem zabieg obrzezania całkowitego. Kilka lat za późno ale lepiej późno niż wcale. Z zaleceń co przypisał mi lekarz to tylko to aby zmienić opatrunek po 24 h od zabiegu. Ale wczoraj gdy przez opatrunek przebijała krew to skontaktowałem się z lekarzem i kazał mi już wczoraj zmienić opatrunek i spryskać octaniseptem. Po zabiegu zapytałem się lekarza czy muszę mieć "małego" cały czas skierowanego ku górze, to powiedział mi że nie ma takiej potrzeby. Kazał w razie bólu wziąć Ibuprom 400 mg i do końca dnia najlepiej leżeć.
Dzisiaj tj 15 luty krwawienia już prawie nie ma ale mimo to że mam obrzezanie całkowite na wierzchu jest tylko czubek żołędzi. Gdy zsune powoli tą skore (czuć taki lekki dyskomfort/ucisk) to jest cały odsłonięty ale gdy puszczę to powoli spowrotem się chowa. Niewiem, może to przez opuchliznę??? Minęło dopiero kilkanaście godzin od zabiegu i narazie nie mam zamiaru panikować :) tym bardziej że jutro mam wizytę kontrolną. Czy miał ktoś z Was podobny problem?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Imgur.com tam wrzucasz tu wklejasz link. A i nie możesz usunąć zdjęcia z tamtad bo tu zniknie. Więc nie tak że dodajesz, kopiujesz link tutaj i usuwasz tam. To nie działa w ten sposób.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Napisałem Ci imgur to pytasz o co innego. Imgur wersja komputerowa nie wymaga żadnego zakładania konta
A czemu imgur? Bo nie usuwają zdjęć takich jak dodawane tutaj. No i regulamin mówi o imgur. Ale to trzeba by było przeczytać parę linijek tekstu...
 

lisu22

Member
Wyglada bardzo w porządku. Gdzie ta opuchlizna? Bo ja tam nie widze nic podejrzanego na ten moment
Zastanawia mnie to że miałem obrzezanie całkowite a tak naprawdę widać tylko część żołędzi... Tak jak pisałem wyżej. Gdy ściągnę skórę i odkryje całego żołędzia, jak puszcze to po chwili skóra spowrotem powraca na żołędzie
 

lisu22

Member
Drugi dzień po obrzezaniu.
Jestem po wizycie kontrolnej na której lekarz stwierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie ma za dużej opuchlizny. Zapytałem się czy mam "małego" czymś przemywać to mi powiedział że nie muszę. Octanisept wystarczy. Więc jestem dobrej myśli ale wiem że to jest dopiero początek rekonwalescencji i jeszcze wszystko się może zdarzyć...
 

lisu22

Member
Pomyślałem że będę aktualizował post każdego dnia po kąpieli pod prysznicem. Nie ma sensu pisać co chwilę. Także, Ci co już mają to za sobą, zobaczcie jak to wyglada po kąpieli i w opatrunku

 

nope

Well-known member
Jak bedziesz codziennie go tak monitorował i robił zdjęcia to zwariujesz bo roznicy nie bedzie. Nic tu zle bardzo nie wyglada. Rob opatrunki dbaj o rane i będzie git.
 

lisu22

Member
Trzeci dzień po zabiegu. W wyglądzie za bardzo się nie zmieniło więc nie będę wysyłał zdjęć 😅 ale na opatrunku zauważyłem niewielkie żółte plamy. Ktoś wie co to może być? 🤔
 

nope

Well-known member
Limfa z ciebie wycieka. Sam tak mialem. Jest git. Chyba ze ta wydzielina smierdzi to moze byc jakis stan zapalny.
 

Podobne tematy

Do góry