• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna sprawa!

Pan_Ahmed

New member
Piszę te słowa czując lekką frustrację po wizycie u urologa. W prawdzie spoko lekarz, bardzo ludzki i służący radą, jednak jestem niezmiernie wkurwiony na całą sytuację i mój brak szczęścia.

Chodzi o to, że kiedy po ustaleniu moich wstępnych oczekiwań powiedziałem lekarzowi
- "Tak więc, jeśli chodzi o typ obrzezania, to bardzo mi zależy, żeby to było obrzezanie 'low and tight', czyli na polski 'niskie i ciasne', sam Pan wie, bo są te cztery typy no i chciałbym....."
tu lekarz wszedł mi w słowo
- "Nie ma żadnych czterech typów proszę Pana, obrzezanie to obrzezanie".....
Zrobiło mi się gorąco, bo liczyłem na inną odpowiedź, no i zacząłem z lekarzem dyskusję, a kiedy w końcu doszliśmy do tego co to jest styl 'low and tight' to mówię
- "Aha, no i do tego chciałbym mieć usunięte wędzidełko, bo wiem, że są z nim wielki problemy po zabiegu jak się zostawi..."
I tu kolejny problem:
- "Jak to usunięte? Proszę Pana, nie ma czegoś takiego jak usunięcie wędzidełka, gdzie Pan to słyszał?"
Kiedy opowiedziałem doktorowi o naszym forum i o tym, że bardzo dużo wiem na ten temat z internetu, odparł:
- "Wędzidełko można tylko wydłużyć, nie usuwa się go nigdy, a przynajmniej ja się tego nie podejmę. A to "usuwanie" wędzidełka to zapewne jakiś potoczny slang oznaczający jego przedłużenie"...

Co o tym sądzicie Panowie? Czy ten lekarz jest kompetentny? Szukam dobrego specjalisty z Łodzi, który wykonuje obrzezanie stylem "low & tight" i myślałem, że własnie go znalazłem.
Czy to prawda, że wędzidełka się nie usuwa? Martwi mnie to, że taka fajna klinika i lekarz mający dobre podejście do pacjenta, a mówi rzeczy, których bym się nie spodziewał.


Wiem, że się całkiem rozpisałem, ale polecam lekturę tego wątku, bo przecież kwestia ustalenia typu obrzezania jest KLUCZOWA!
Co mam teraz zrobić?
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Uciekaj stamtad czym predzej jak gosciu takie farmazony wygaduje.

Wedzidelko jak najbardziej mozna usunac, jednak jest to uznawane przez niektorych za dosc radykalne posuniecie, podobnie jak obrzezanie. Jednak przy obrzezaniu niskim nie bardzo mozna rozwiazac to inaczej, bo nie ma co zrobic z tym wedzidelkiem ;)

Ja jestem dokladnie tak obrzezany jak ty chcesz.
Polozylem sie na stole u dr beldy, powiedzialem co i jak, proponowal plastyke ale nie chcialem, powiedzial "klient nasz pan" i zrobil co chcialem...

No i jest git.
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Tak swoja droga, to ogladalem niedawno statystyki, ze w europie wiekszosc zabiegow obrzezania to obrzezanie niskie, a w usa wysokie, wiec ciekawe skad sie gosc urwal ;)
 

patryk9312

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

w łodzi to tylko doktor jerzy żurek, najlepsZY fachowiec, jestem 2 dzień po zabiegu i wsZystko jest ok. w moim przypadku zrobił obrzezanie oraZ NA szczęście uratował i wydłużył wędzidełko. Ja na Twoim miejscu zostawilbym wedzidelko jak doktor da radę.
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

patryk9312 napisał:
w łodzi to tylko doktor jerzy żurek, najlepsZY fachowiec, jestem 2 dzień po zabiegu i wsZystko jest ok. w moim przypadku zrobił obrzezanie oraZ NA szczęście uratował i wydłużył wędzidełko. Ja na Twoim miejscu zostawilbym wedzidelko jak doktor da radę.

Jakie masz obrzezanie?
Bo przypadku low and tight dosc dziwnie byloby zostawic wedzidelko...
 

patryk9312

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

A nie wiem nawet xD. Na pewno to popularne w europie a nie w stanach. i skóra.pod żołędziem jest. ale wszystko gra nawet wzwody bezbolesne. zobaczymy co będzie dalej.

a co do wędzidełka to miałem za.małe więc uratował i wydłuŻył a efekty ocenie po kilku dniach.
 

Tadek

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

A to nie jest tak do końca, że z lekarzami idzie ustalić typ obrzezania zawczasu. Ja np. miałem zabieg w Warszawie u dr. Torz'a i też ciężka z nim była przeprawa, bo w ogóle nie chciał o tych "typach" obrzezania gadać, za to wytłumaczył mi szczegółowo budowę penisa, napletka itd.:) W końcu zmusiłem go do zaakceptowania, że chcę mieć obrzezanie "całkowite" i już zdałem się na jego ocenę i pozostawiłem to jego decyzji podczas zabiegu.
W praktyce wygląda to tak, że zrobił low&tight (chciałem właśnie tak, albo high&tight), ale nie chciał mi potwierdzić, ze to tak się nazywa.
Zastanawiam się, czy to nie jest kwestia tego, jak dany lekarz zwykle robi zabieg i może nie chce po prostu eksperymentowac w obawie, że coś mu się nie uda?
W każdym razie, pomimo braku wspólnego języka co to rodzaju i nazwy zabiegu z dr. Torzem, szczerze go polecam.
No, z tym, że to jest Warszawa, ale znowu z Łodzi nie jest tak dalego do Warszawy. Po zabiegu dasz spokojnie radę wrócić.
Ja dałem radę, co prawda nie do Łodzi, ale w przeciwnym kierunku.
Dr. Torz robi tylko prywatnie

Jeszcze dopiszę tylko, że wędzidełko jak najbardziej się usuwa. Mi dr.Torz usunął, stwierdził że jest za krótkie i .. ciach.. i nie ma.
Więc jeżeli lekarz Ci mówi, że sie tego nie robi to ewidentnie Ci wciska kit.
 

Pan_Ahmed

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

@kristofer87z - Masz dokładnie taki typ obrzezania jaki chcę ja? Tzn "low & tight" + usunięte wędzidełko, tak?
Gdzie miałeś robiony ten zabieg? Daleko to od Łodzi? Czy dr Belda wiedział o co chodzi z "low & tight" jak mu o tym powiedziałeś?
(Co do statystyk - obrzezanie europejskie to inaczej "low & loose", a obrzezanie amerykańskie to jest to co znamy pod nazwą "high & tight". Natomiast "low & tight" to coś między-między) ;)

@patryk9312 - problem w tym, że ja nie lubię lekarzy, którzy robią coś po swojemu i nie słuchają pacjenta. Np dr Dobrowolski, u którego dzisiaj byłem, w prawdzie nie znał typów obrzezania, a ni nie wiedział, że wędzidełko się usuwa, ale był bardzo otwarty na sugestie i nawet rozrysowaliśmy sobie wszystko. Ja jednak nie będę niczyim królikiem doświadczalnym. A wędzidełko muszę mieć usunięte, inaczej obrzezanie nie ma sensu w moim przypadku. Nie ma mowy o poprawkach.

@Tadek - masz absolutną racje, to pewnie wynika z tego, że lekarze z ponad 20-letnim stażem znają tzw "starą szkołę" i nie uczono ich o tych typach, a kiedy dowiadują się, że ktoś chce tak, a nie inaczej, to boją się eksperymentowania na kimś, dlatego odmawiają.

...
Muszę znaleźć jakiegoś dobrego lekarza z Łodzi lub okolic (nawet Bełchatów wchodzi już w grę), który przede wszystkim ZNA SIĘ NA TYPACH OBRZEZANIA i wie, że wędzidełko MOŻNA USUNĄĆ.
Penisa mam tylko jednego........... i nie oddam go w ręce lekarza, który nie będzie się znał na rzeczy. Nigdy nie decyduję się na nic "z braku laku", zawsze dążę do najlepszych rozwiązań, dlatego błagam o pomoc w znalezieniu dobrego specjalisty.
 

patryk9312

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Ahmed roZumiem Cie ale obawiam się że jednemu mówią to a drugiemu powiedzą tamto. Idź do Żurka i z nim się dogdaj ja nie miałem życzeń więc było ok, jedynie to byłem tylko za.obrzezanem,.zresztą na wiZycie mówil że postara sie zostawić napletek ale juz w dniu zabiegu zmienił zdanie tylko powiedział że postara sie uratować i wydłuzyc wedzidelko i to mi akurat pasowało.
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Pan_Ahmed napisał:
@kristofer87z - Masz dokładnie taki typ obrzezania jaki chcę ja? Tzn "low & tight" + usunięte wędzidełko, tak?
Gdzie miałeś robiony ten zabieg? Daleko to od Łodzi? Czy dr Belda wiedział o co chodzi z "low & tight" jak mu o tym powiedziałeś?
(Co do statystyk - obrzezanie europejskie to inaczej "low & loose", a obrzezanie amerykańskie to jest to co znamy pod nazwą "high & tight". Natomiast "low & tight" to coś między-między) ;)

Tak, właśnie takie. Ja pierwotnie chciałem high & tight z zostawionym wędzidełkiem, z tym, że miałem wcześniej robioną operację korekty krzywizny co pozostawiło bliznę w rowku zażołędnym. Lekarz powiedział, że robiąc drugą bliznę w połowie penisa limfa może nie znaleźć drogi ani z jednej ani drugiej strony i mogą tworzyć się obrzęki. Uznaliśmy oboje, że lepiej nie ryzykować i zmieniłem na low & tight + skasowanie wędzidełka. Dla pewności, że się dobrze zrozumieliśmy lekarz ułożył napletek, tak jak to będzie wyglądać po operacji (taka "sumulacja"). Generalnie Dr Belda nie próbuje wciskać na siłę swoich przekonań, sugeruje tylko co ze względów medycznych byłoby najlepsze w danym przypadku. Ostateczna decyzja należy do pacjenta, bo jak mówi lekarz, to pacjent będzie z z tym chodził do końca życia.
Dr Belda zna wszystkie rodzaje obrzezania, ma międzynarodowe certyfikaty, m. in. z amerykańskiego stowarzyszenia urologicznego itd.

Dr Belda ma swoją klinikę we Wrocławiu, więc jakieś 200 kilometrów z hakiem od Łodzi. Miałem podobny dystans z Zabrza ;-)
Niby daleko, ale to już 2 zabieg u tego lekarza i stwierdzam, że opłacało się wydać na przejazd.
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Tadek napisał:
A to nie jest tak do końca, że z lekarzami idzie ustalić typ obrzezania zawczasu.

Niestety zauważyłem, że dużo polskich lekarzy pozostało w poprzedniej epoce, a jakakolwiek próba zwrócenia uwagi, że mamy 21 wiek, potrzeby estetyczne itd powoduje tylko nerwy i nic poza tym. Na szczęście są wyjątki.

Byłem jakiś czas temu u dermatologa, bo mam chamską bliznę na palcu po oparzeniu i powiedziałem, że chcę coś z tym zrobić.
Powiedział mi "no ale co niby? blizna jak blizna...". Tylko, że ta blizna to keloid i ma centymetr grubości...
Mi to nie bardzo odpowiada, ale w/g dermatolog "da się z tym żyć". No da się, tylko gdybym chciał taki stan pozostawić, to bym do lekarza z tym nie przychodził co nie? ;-)
 

Pan_Ahmed

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

@kristofer87z - Wrocław powiadasz? Hmmm czyli 400km w obie strony. To naprawdę bardzo daleko.
Ale zaraz, przecież najpierw trzeba przyjechać na wizytę, a później jeszcze raz na zabieg, no i później jeszcze ze 2-3 razy na wizyty kontrolne. Nie dam rady zrobić tyle kilometrów chyba. Poza tym słyszałem, że często prywatne kliniki wypisują pacjenta do domu w dniu zabiegu, wiec jak tu po takim zabiegu wrócić do domu te 200km (nawet jako pasażer)?

Boję się, że nie znajdę odpowiedniego lekarza... A zależy mi na czasie BARDZO. Wrocław raczej odpada, bardziej w województwie łódzkim poszukuję.
 

patryk9312

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Ciężko mieć 100% pewności. Zadzwoń do Żurka i spytaj czy zrobi tak jak chcesz bo nie warto tracić kasy na darmo.....
 

Pan_Ahmed

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

patryk9312 napisał:
Ciężko mieć 100% pewności. Zadzwoń do Żurka i spytaj czy zrobi tak jak chcesz bo nie warto tracić kasy na darmo.....

Narazie się wstrzymam, wiem, słyszałem, że dr Żurek to bardzo sympatyczny lekarz, wyluzowany i ze świetnym podejściem do pacjenta, ale jestem prawie pewien, że on nie wie co to jest "low & tight" i w dodatku powie mi to samo o wędzidełku co dr Dobrowolski (dla nich to okaleczenie rodem z afrykańskich rytuałów).

Ja preferuję typ "Low and Tight" + Usunięte Wędzidełko, do tego szwy rozpuszczalne, i zabieg w znieczuleniu ogólnym (z racji bolących przez kilka tygodni miejsc po zastrzykach i większej opuchlizny po znieczuleniu miejscowym).

Może doktor Ryszard Maranda? Miał ktoś zabieg u niego? Widzę, że zbiega niesamowicie pozytywne opinie jako urolog, lecz czy zajmuje się też obrzezaniem?
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Pan_Ahmed napisał:
@kristofer87z - Wrocław powiadasz? Hmmm czyli 400km w obie strony. To naprawdę bardzo daleko.
Ale zaraz, przecież najpierw trzeba przyjechać na wizytę, a później jeszcze raz na zabieg, no i później jeszcze ze 2-3 razy na wizyty kontrolne. Nie dam rady zrobić tyle kilometrów chyba. Poza tym słyszałem, że często prywatne kliniki wypisują pacjenta do domu w dniu zabiegu, wiec jak tu po takim zabiegu wrócić do domu te 200km (nawet jako pasażer)?

Boję się, że nie znajdę odpowiedniego lekarza... A zależy mi na czasie BARDZO. Wrocław raczej odpada, bardziej w województwie łódzkim poszukuję.

W multimedice mozna umowic sie na zabieg w dniu konsultacji.
Przyjezdzasz, gadasz z lekarzem, idziesz na sale operacyjna i w ten sam dzien wracasz do domu.
Jest to klinika jednego dnia, wiec wychodzisz w ten sam dzien, hospitalizacja po obrzezaniu jest naprawde zbedna. Ja tylko raz bralem pyralgine i nie mialem zadnego problemu z dojazdem. Nazajutrz normalnie do pracy pojechalem, nie bralem zadnego l4 ani nic. Jesli nic sie nie dzieje, to nie ma powodu by robic wizyty kontrolne, ja nawet na sciaganie szwow nie jechalem, bo mi sie nie chcialo. Zdjalem je z dziewczyna ;)
 

Tadek

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Nie chciałbym być posądzony o kryptoreklamę:), ale proponuję dr. Torz'a w klinice IBIS w Warszawie, z Łodzi masz bliżej niż do Wrocławia:).
Co prawda z nim też nie bardzo pogadasz o typach, ale wiem po sobie, że w praktyce robi low&tight i że usuwa wędzidełko.
Z Łodzi do Warszawy jest 137 km, wg. google.maps dojazd samochodem zajmuje 2,5h. No może teraz szybciej, w końcu mamy autostradę :) :)
Koszt - wizyta 100zł, zabieg 900zł.
Przyjmuje wyłącznie we wtorki.
 

Pan_Ahmed

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

@kristofer87z - mówisz, że w tym samym dniu jest zabieg.. Wow, w sumie ciekawie, ale co, jesli chcę znieczulenie ogólne? Przecież chyba muszą mi zrobić badania, przynajmniej EKG. Ciekawe czy wyniki są od ręki. Ponadto matrwi mnie, że wyciągałeś szwy, tzn że nie miałeś rozpuszczalnych? Ja słyszałem, że w 80% obrzezań lekarz zszywa skórę szwami rozpuszczalnymi, a nie zwykłymi.
To mówisz, ze dr Belda zna sie na typach obrzezania, tak? Szkoda, że to tak daleko, w sumie to prawie pół Polski.

@Tadek - słyszałem o Torzu. Podobno jest dobry, ale tak jak mówisz, nie zna się na stylach. No ale ok, skoro wykonuje ten zabieg stylem low&tight to już super, no i cena tez super jak za ten zabieg tym stylem.


Wiecie co mnie martwi? Że większość urologów/chirurgów nie rozumie, kiedy mówi się im "chcę aby po obrzezaniu skóra na penisie była nieruchoma". Kiedy ja tak powiedziałem jednemu z urologów, to stwierdził, że to jest niemożliwe, aby skóra na penisie stała w miejscu i nie przesuwała się luźno po nim (z tego co opisywał wywnioskowałem, że on robi tylko zabiegi "low & loose", oraz "high & loose" czyli moim zdaniem najmniej estetycznymi stylami).
Ja mu tłumaczę:
- "Panie doktorze, właśnie styl 'low & tight' tak samo jak 'high & tight' to są style, gdzie skóra się podobno nie przesuwa luźno podczas wzwodu, bo mi chodzi właśnie o to słówko 'tight' czyli z angielskiego 'ciasny'. To słówko oznacza, że napletek jest prawie nieruchomy, a gdy penis jest w spoczynku, to napletek nie marszczy się aż tak mocno jak na penisie nieobrzezanym".
Lekarz robił tylko coraz większe oczy, jakby słyszał to po raz pierwszy w życiu. I to mnie przeraża, czuję sie bezsilny i nie wiem do którego lekarza mam uderzyć z moim problemem. To tak, jakby nikt nie był w stanie mi pomóc, nawet specjalista!
Ja siedząc u urologa miałem wrażenie, że wiem więcej o obrzezaniu niż on sam, podczas gdy on ma 25-letnie doświadczenie, a ja po prostu czytałem o obrzezaniu w internecie codziennie od jakichś dwóch tygodni.

Mam nadzieję że wkrótce znajdę tu pomoc w wyborze lekarza. Wasze porady są dobre, ale może jednak jest w województwie łódzkim jakiś dobry urolog...?
Co do dyskusji o lekarzach z obrębu miasta Łodzi, zapraszam też do tego wątku: viewtopic.php?f=6&t=11710

TYLKO TO FORUM MI POZOSTAŁO. LICZĘ, ŻE W KOŃCU ZNAJDĘ KOMPETENTNEGO UROLOGA.
 

kristofer87z

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Pan_Ahmed napisał:
@kristofer87z - mówisz, że w tym samym dniu jest zabieg.. Wow, w sumie ciekawie, ale co, jesli chcę znieczulenie ogólne? Przecież chyba muszą mi zrobić badania, przynajmniej EKG. Ciekawe czy wyniki są od ręki. Ponadto matrwi mnie, że wyciągałeś szwy, tzn że nie miałeś rozpuszczalnych? Ja słyszałem, że w 80% obrzezań lekarz zszywa skórę szwami rozpuszczalnymi, a nie zwykłymi.
To mówisz, ze dr Belda zna sie na typach obrzezania, tak? Szkoda, że to tak daleko, w sumie to prawie pół Polski.

Do obrzezania nie trzeba "pełnej narkozy", wystarczy znieczulenie krótkie dożylne (brałem takie).
Do takiego znieczulenia wystarczą podstawowe badania, które zrobisz za kilkanaście złotych w pierwszej lepszej przychodni i laboratorium.
Przywozisz na miejsce i po sprawie ;-)

Po szwach nierozpuszczalnych masz 100%, że nie zostaną Ci gulki w skórze i dlatego Dr Belda je stosuje.
 

Pan_Ahmed

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

kristofer87z napisał:
Do obrzezania nie trzeba "pełnej narkozy", wystarczy znieczulenie krótkie dożylne (brałem takie).
Do takiego znieczulenia wystarczą podstawowe badania, które zrobisz za kilkanaście złotych w pierwszej lepszej przychodni i laboratorium.
Przywozisz na miejsce i po sprawie ;-)

Po szwach nierozpuszczalnych masz 100%, że nie zostaną Ci gulki w skórze i dlatego Dr Belda je stosuje.


Hmm rozumiem. Ja mimo wszystko wolę te szwy rozpuszczalne (wchłanialne), boję się, że nie będę w stanie sobie tego powyciągać jeśli szwy byłyby nierozpuszczalne.

A tak swoją drogą, kontaktowałem się z dr Marandą - nie robi zabiegów obrzezania.
Poszukiwania trwają...
 

promatyk

New member
Re: Duży problem z ustaleniem typu obrzezania. Poważna spraw

Poznań, dr Tondel, w pierwszy czwartek miesiąca darmowe konsultacje :) Możesz wszystko na luzie ustalić, człowiek zna się na rzeczy. Ja miałem wędzidło skasowane ;-)
 

Podobne tematy

Do góry