• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Decyzja zapadła

pavlas

New member
Witam Panów. Odwiedziłem dzisiaj urologa z wiadomym problemem :) Od jakiegoś czasu mam problem z pękającą skórą napletka i kolejne pękania i gojenia zwęziły mi trochę napletek. Niby nie mam problemu ze ściąganiem jego całkowicie prze twardym, czy miękkim dydolu, ale widoczne zwężenie już pojawiło się. Smarowanie maściami pomaga doraźnie, bo po stosunku znowu pojawiają się pęknięcia.
Lekarz od razu zapytał się mnie, czy dalej chcę smarować skórę, czy może zastanawiałem się już na obrzezaniu. Przeglądałem forum już od jakiegoś czasu i zdecydowałem, że jeśli lekarz spyta się mnie o obrzezanie, to zdecyduje się. I decyzja zapadła :p
Dostałem trzy opcje: korekta napletka, obrzezanie częściowe i całkowite. Ponieważ przy dwóch pierwszych opcjach jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że pękanie napleta będzie powracało, zdecydowałem się na obrzezanie całkowite. Lekarz stwierdził, że bardzo dobra decyzja.
Najbardziej martwiłem się blizną, która zostanie na przyrodzeniu, bo przecież ta część ciała dla każdego faceta jest bardzo ważna ;) Uzyskałem odpowiedź, że blizna będzie blisko grzybka, ok. 0,5 do max 1 cm od niego, co mi bardzo odpowiada :)
Tak więc 03.04 dołączę do grona beznapletkowców :p
Trzymajcie kciuki
 

pqrstw

New member
Linia cięcia blisko żołądzi oznacza że będziesz miał wyciętą dużą ilość wew napletka, co z kolei może doprowadzić do zmniejszenia doznań po zabiegu więc radzę przedyskutować z lekarzem kwestie rodzaju obrzezania. Najlepiej niech ktoś po obrzezaniu typu low się wypowie czy jest zadowolony
 

wieczny_stulej

New member
Głupia sprawa, ale nie wiem. Robiłem na NFZ, doktor powiedział, że obrzezanie i tyle. Po zabiegu mogę powiedzieć, że to domyślne obrzezanie u większości chirurgów oznacza częściowe. Narazie ciężko jeszcze mi oceniać efekty.
 

Podobne tematy

Do góry