• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy spodni szew prącia zwykle jest niesymetryczny?

Pan_Ahmed

New member
Chciałbym podzielić się z Wami tym, o czym ostatnio myślę w kontekście swojego "sprzętu".
Otóż od kiedy pamiętam posiadam niesymetryczny "szew prącia" (perineal raphe), czyli tą ciemniejsza linię łączącą wędzidełko z przedziałkiem moszny. Szew ten jest u mnie jakby bardziej na lewej stronie, a nie po środku i nie jest też przy tym jakiś bardzo prosty.
Kto nie wie o co chodzi, oto zdjęcie z Wikipedii z podobnym "szwem" do mojego (oznaczone jako "raphe penis"):
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... he_int.JPG

Jestem po obrzezaniu całkowitym. Doktor, który przeprowadzał zabieg bardzo wprawnie połączył miejsce po usuniętym wędzidełku z tym spodnim szwem penisa, aby stanowiło to ciągłą linię.

Jednak martwię się ostatnio tym, że kiedy oddaję mocz, strumień leci jakby bardziej w lewo, żołądź tez ma tendencję do kierowania się w lewą stronę. Czy to może mieć jakiś związek z niesymetrycznym szwem spodu prącia? A może wyolbrzymiam? Czy każdy facet ma ten "szew" i czy jest on u większości symetryczny, przebiegający przez sam środek penisa, czy nie?
Bo przyznaję - oglądałem wiele zdjęć obrzezanych penisów na tym forum - mało który miał tę ciemną linię na spodniej części.
Jak to jest?
 

dzonydep

New member
hmmm

Mój szew też jest jakby lekko skierowany w lewą stronę, a sikam prosto ;) jestem przed zabiegiem.
Wydaje mnie się, że "problemy z sikaniem" (strumień skierowany w lewą/prawą stronę/ rozdwojony etc.) są konsekwencją zabiegu - mikropuchlizn, dostosowania się ujscia cewki do nowych warunków i mijają prawie wszystkim forumowiczom po pewnym czasie, a z lektury forum wnioskuje, że zabieg miałeś stosunkowo niedawno i zmagasz się jeszcze z nadwrażliwością (wybacz osobistą wycieczkę ;)).

a że żołądź skierowany w lewo, to nie rozumiem.
 

Pan_Ahmed

New member
Dzięki za odpowiedź! No właśnie, ja mam ten spodni szew skórny penisa jakby bardziej po lewo i niepokoiło mnie to trochę.
Dobrze, że piszesz, widzę, że to jest jednak jak najbardziej naturalne, a już się bałem, że może coś jest nie tak, że może mi się źle zrosło czy coś. Ale spoko, jest dobrze! Dodam, że przed zabiegiem zrobiłem penisowi kilka zdjęć, ale zapomniałem totalnie, aby zrobić mu fotę od spodniej strony (robiłem te zdjęcia bo za jakiś czas chcę zrobić foto-porównanie tutaj na forum).
W sumie co do żołędzia, to spojrzałem sobie na te zdjęcia i spostrzegam, że żołądź zawsze był skierowany jakby minimalnie w lewo, po prostu wcześniej przykrywał mi go napletek i nie dostrzegałem tego tak bardzo hehe.

Po zabiegu jestem niewiele ponad 2 miesiące. Wspomniana przeze mnie w innych moich postach nadwrażliwość już mi znacznie mija, z każdym dniem czuję coraz lepsze efekty kontaktu żołędzia z bielizną, mogę go już nawet ściskać ręką i nie czuję żadnego bólu, a gdyby tylko jeszcze przyzwyczaił się do pocierania, to byłoby już idealnie. ;)

Jednak problemy ze strumieniem moczu mam niestety nadal. Najbardziej wkurza mnie to, że mocz rozpryskuje się jak jest za słabe ciśnienie (kiedy kończę lać), oraz że kropelki moczu zostają w cewce i muszę walić penisem o jakiś miękki papierowy ręcznik, żeby się ich pozbyć.
Dobrze jednak, że to nie jest wina tego szwu prącia, o którym wspomniałem.
Mówisz, że to wszystko przechodzi po dłuższym czasie. Obyś się nie mylił. ;)
 

dzonydep

New member
Po lekturze forum wnioskuję, że problemy z sikaniem mijają, a każdy z nas goi się inaczej - to że na zewnątrz może jest zagojone, to nie znaczy że wszystko w porządku jest "w środku".

Kiedyś miałem zmiażdżonego palca - poważny przypadek - brudna rana, otwarte złamanie, martwica, etc. Dość długo się rana zrastała - około 5-6 tygodni (3 tygodnie miałem szwy nierozpuszczalne), ale po pół roku ropą mi to podeszło, a paznokieć się ostatecznie ukształtował jakoś po roku.

Hehe, po zabiegu to będę miał 3 miejsca do wykrywania zmiany pogody: kolano, palec i penis :)

Także cierpliwości, wydaje mnie się, że wszystko do normy wróci ;)


Apropo wycierania pałki po sikaniu: http://www.youtube.com/watch?v=m8YQQl_nVMM

:D:D:D
 

Pan_Ahmed

New member
Hahaha, dobry ten link z YouTube'a. :lol:
Dobra, dzięki jeszcze raz za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, że mam wszystko w porządku z tym spodnim szwem skórnym.
Teraz tylko oby mi się ten strumień z czasem unormował, przy mocnym ciśnieniu strumień jest bez większego zarzutu, ale najgorszy rozprysk jest przy słabym ciśnieniu.
 
Do góry