• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy się obrzezać?

olafix22

New member
Witam, mam 22 lata i noszę się z zamiarem obrzezania. Nie wiem tylko czy warto i jest sens w moim przypadku. Mam dość długi napletek. W zwisie tworzy trąbkę jak u słonia. W wzwodzie zakrywa cała żołądź. Jest to dosyć komfortowe podczas stosunku, kiedy po kilku ruchac napletek wraca na swoje miejsce i zakrywa zoladz. W linku zdjęcie we wzwodzie. Prosze o jakieś rady co zrobić. Rowniez czy krzywizna pracia nie jest duża? Pozdrawiam
https://m.fotosik.pl/zdjecie/b0cf515fd395e292
 
Nie no albo ja ślepy tak na moje taki fajny boomerang że tak powiem w górę co jest na plus, a sprzęt okazały co do tematu. Jak jest faktycznie tak jak opisujesz to idź do urologa, ale uprzedzam nie wszyscy urolodzy są skorzy wysłać na zabieg dla mnie enigmatyczne, ale no jest jak jest przynajmniej tak w moim mieście, a byłem chyba u 3-4 urologów i wszyscy kazali się obrzezać prywatnie heh. A koszt obrzezania całkowitego to zbliżony do wazektomii a nawet taki sam chyba najczęściej 1800 zł te tańsze to bym nie ryzykował. Co tego czy warto no jak urolog spartoli to tak jak jeden kolega mi napisał będzie nieciekawie, ale jak wszystko się powiedzie to są korzyści nawet. Z tego co wiem ok 60% mniejsze szanse na zarażenie się hivem i chyba mniejsza szansa o jakiś nowotwór prącia czy coś takiego.
 

pelesos

Active member
Po to natura dala chłopom napletki, żeby je mieli. Zrobisz co chcesz, ale żebyś później nie żałował. Jak pójdziesz do urologa z sugestią obrzezania, to zaproponuje taki zabieg, to jego praca.
 

nope

Well-known member
Krzywizna taka to nie krzywizna jeszcze ci pomaga pewnie w stosunkach. Ja tam bym sie nie obrzezal. Nawet jak ci sie to podoba itd to przejrzyj forum i zobacz co niektorzy lekarze potrafia komus zrobic i czy warto ryzykowac. Ze sprawnym kutasem to bym ani o tym nie myslal. Jak juz czasem ci takie mysli wpadna do glowy to 1 wazny punkt sprawdz dobrze lekarza, nie sugeruj sie tylko opiniami na znanymlekarzu i dopoki nie zobaczysz fot jak gosc szyje i efektow z jego reki to nie idz bo mozna dobrze wdepnac.
 
@nope Ale jak ona ma sprawnego siura? jak po 1 napletek sam mu nie schodzi w wzwodzie z tego co pamiętam po 2 wracający napletek w czasie stosunku. Czemu wszystkim odradzasz (tak to odbieram) obrzezanie się jak sam jesteś obrzezany całkowicie. Obrzezanie to nie jest jakaś kara tylko zabieg kosmetyczno/naprawiająco/chirurgiczny że tak powiem. Niech kolega się naprawia. Jak ktoś widzi w sobie niedoskonałość to co szkodzi na przeszkodzie żeby naprawić/usunąć ją całkowicie. Co ma z wadliwym sprzętem żyć?
 

nope

Well-known member
Z tego co widze to autor nie ma stulejki(nie wspominał) ma sprawne wedzidelko. Myslisz ze warto sie ciac dla dluzszego napletka? Przeciez penis nie dziala tak ze jak masz wzwod to kazdemu odrazu naplet sam schodzi i skóra jest napięta lelz kazdy jest inny. Ja tylko odradzam ale tez daje rady jak ktos sie jednak zdecyduje. Obrzezanie to chwila czasu wyrzeczeń , gojenia , moze byc walka z bliznami jakimiś bólami, moze byc efekt nie taki jak ktos chce itd moze cos w kazdym razie nie pyknac zreszta jak przy kazdym zabiegu ale ryzyko jest niskie ale zawsze jest. A jak sie ktos juz zdecyduje to przeciez zrobi temat i napisze pytania w kierunku obrzezania stritce i dostanie odpowiedź. Nie ma tu nawet nic napisane o jakimkolwiek stylu czy lekarzu czy czymkolwiek.
 
Pisałem z nim wczoraj i obaj doszliśmy do wniosku, że najlepiej dla nas się obrzezać całkowicie. Możesz powiedzieć jak uniknąć takich akcji, że chirurg konował albo nie wiem zażartuję będzie po promilach i utnie za dużo nie no śmieje się, ale tak poważnie jak uniknąć tragedii, że chirurg źle zoperuje?
 

nope

Well-known member
Napisalem to wczesniej. Po 1 to najlepiej ocenic jego robote po zdjeciach (wiem to jest trudne) , 2 taki co cie wyslucha jaki efekt chcesz uzyskac 3 cena nie ma znaczenia. Widzialem spartolone zabiegi za 3 klocki a zajebiste za 950zl. Liczy sie tylko kto szyje. Masz wybor albo skalpel(wybor stylu i naciag skory jaki chcesz ale mozliwe blizny po szwach) zostaje jeszcze stapler o ktorym jest duzo na forum ale ciezko okreslic czy wyjdzie obrzezanie czesciowe czy calkowite i gdzie bd miejsce ciecia, chociaz sprawny doktorek pewnie sie okresli mniejwiecej jak to bd wygladalo u kogos. Tyle. To moim zdaniem najwazniejsze przy obrzezaniu.
 

nope

Well-known member
No i zapomnialbym dopisac. Mimo iz mnostwo jest osob zadowolonych z L&T ja tam radze uwazac bo i byli ludzie co mieli problemy z doznaniami ale glownie wtedy gdy mieli cięcie w rowku zazolednym. Liczy sie zeby chirurg cos zostawil tego napletka wewnętrznego. Chociaz z centymetr. Ja jestem za cieciem HIGH i zeby bylo go jak najwięcej.
 

olafix22

New member
P
Krzywizna taka to nie krzywizna jeszcze ci pomaga pewnie w stosunkach. Ja tam bym sie nie obrzezal. Nawet jak ci sie to podoba itd to przejrzyj forum i zobacz co niektorzy lekarze potrafia komus zrobic i czy warto ryzykowac. Ze sprawnym kutasem to bym ani o tym nie myslal. Jak juz czasem ci takie mysli wpadna do glowy to 1 wazny punkt sprawdz dobrze lekarza, nie sugeruj sie tylko opiniami na znanymlekarzu i dopoki nie zobaczysz fot jak gosc szyje i efektow z jego reki to nie idz bo mozna dobrze wdepnac.
Tak jak ktoś napisał, czuje pewien dyskomfort związany ze stosunkiem. Jakbym masturbował się własnym napletkiem. Prezerwatywa też spada wraz z powrotem napletka. Planuje obrzezanie. I najlepiej jakby to było H&T, z 2 cm od zoladzi. Wyglada to estetycznie, higienicznie. Czy to cięcie byłoby najlepsze?
 

MKD

Active member
To zdecydowanje najlepsze ciecie. Napletek wewnetrzny ma wiele zakonczen nerwowych. Lepiej go sobie zostawic.

estetyka to akurat kwestia gustu ale higiena to jakie obrzezanie calkowite bys nie wybral to jest super.

to tak jakbys myl nie obranego lub w zasadzie obranego banana xd no doslownie jak reke
 

nope

Well-known member
Zalezy od czlowieka jeden ma mniej drugi wiecej. Po obrzezaniu mam 2-2.5cm zalezy w ktormy miejscu zmierze. A po zabiegu bylo 1cm i nawet bylem z tego powodu niezadowolony xD ale sie rozciaglo po czasie i ogolnie lux wszystko działa. Byc moze. Juz widzialem ludzi co sie ciachali przez dlugiego napleta. To na pewno pomoze w gumce i juz bedzie siedziec sztywno to jest akruat pewne
 

kRiss

Member
U mnie właśnie też się trochę rozciągnęło. Mam 2 cm, mierząc od samego żołędzia, z tyłu mniej, bo też mam "styl V". :)
 

olafix22

New member
Witam, wracam na forum po kilku konsultacjach urologicznych. Okazało się ze mam żylaki powrózka nasiennego 3 stopnia. Moje nasienie jest bardzo złej jakości, wiec zabieg musi się odbyć. Będzie mikroskopem we Wrocławiu. Przy zabiegu dr planuje podcięcie wedzidelka, ktore okazuje się zbyt krotkie. Moge wybrac obrzezanie higieniczne i do tego się sklaniam. Doktor tnie low and tight, zostawia z 3 mm pod zoladzia. Czy warto od razu razem z tym zabiegiem od razu obrzezac się, czy jednak obrzezac się u kogoś innego high and tight, o którym zawsze marzyłem. Dodam jeszcze ze jeden zabieg to jeden bol, jedno znieczulenie oraz obrzezanie po kosztach, bo wtedy zapłaciłbym 500 zł tylko.
tylko low and tight. Ktoś jest tutaj tak obrzezany i podzieli się z wrażeniami?
 

Krystiankendroj

Active member
Zrób h&t , jak się nie spodoba to możesz zawsze iść na poprawkę i zrobić l&t
Odwrotnie tego nie zrobisz , napletka spowrotem nie przyszyją a 3 mm to bardzo mało i tak jak nope napisał
 

Matiii

Member
Zawsze możesz zasięgnąć opinii innego urologa i przedstawić swoje preferencje, bo jednak one równiez grają rolę, ponieważ chodzi tu o twoje miejsca intymne. Oczywiście jeżeli one będą możliwe do wykonania, bo to też wiele zależy w jakim stopniu masz naruszenia. Ja chciałem zostawić jak najwięcej napletka wewnętrzengo, ale miałem dość dużo uszkodzeń, krwiaków itp. Miałem obrzezanie 8 dni temu i goi się książkow. Mam zrobione coś w okolicy mid & loose, jednak nie jestem w stanie ocenić gdyż skóra ma tendencje do rozciągania więc ocenę postanowiłem przesunąć w czasie😂
Powodzenia i dawaj znać :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry