• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy rana goi się prawidłowo?

Yanosik

New member
//Link do zdjęć powyżej
Hej,
Równo dwa tygodnie temu miałem zabieg usunięcia wędzidełka. Kilka dni po zabiegu na szwach pojawiło się białe coś, jakby strup. Napisałem do swojego lekarza i bez zdjęć z opisu powiedział że raczej nie ma czym się przejmować i jest to właśnie najprawdopodobniej strup. Całość regularnie, 3-4 razy dziennie psikałem przepisanym Sutriseptem i potem opatrunkiem w żelu też sutrisept. Mniej więcej tydzień temu przed zmianą opatrunku zacząłem dodatkowo około minuty moczyć go w kubku z ciepłą wodą i mydłem, i potem rywanolem (stąd teraz żółty kolor tych strupów) i potem tymi sutriseptami. Tak wiem, chyba trochę za dużo :D W każdym razie krótko po, bo jakieś dwa dni po zaczęciu tej praktyki z mydłem pojawiło się zaczerwienienie na żołędzi obok, ale nie na ranie. W tym momencie wygląda to jak na zdjęciu plus ujście cewki moczowej jest wyraźnie zaczerwienione. Ktoś ma pomysł co to może być? Wygląda jak opryszczka ale skąd miałbym ją złapać to nie wiem, od zabiegu nie uprawiałem seksu oczywiście a tak to tylko ze stałą partnerką. Od wczoraj nie stosuję już tego moczenia w mydle bo przeczytałem że ono może uczulać czy coś...
Dodatkowo pytanie, w tym momencie jest dość mocny pierścień poniżej żołędzi a wydaje mi się że aż taki nie był przed, może to kwestia mało rozciąganej skóry od dwóch tygodni? Wcześniej nie miałem żadnych problemów z odprowadzaniem napletka a teraz muszę się trochę napracować przy ściąganiu, a jak już ściągnę i mam wzwód (wywołany do sprawdzenia jak się trzyma wszystko) to ten pierścień jest chyba na tyle zaciśnięty że w dół iść nie chce a wcześniej kawałek w dół jeszcze chyba jechał... No jestem prawie pewien że wcześniej tak nie było.
A do całego zabiegu sprowokował mnie przedwczesny wytrysk - tak jak mówiłem, seks tylko ze stałą partnerką i niby wiem że 20 lat mam dopiero ale kurde... Ile można. Za każdym razem stosunek to kilka pchnięć. Dodatkowo zawsze po wytrysku miałem ból - nieduży, ale jednak. Utrzymywał się kilka minut i tylko podczas dalszego obciągania czy dotykania żołędzi, poza tym nie było nic czuć no ale nadal, tak być nie powinno, a myślałem że to normalne. Poszedłem do lekarza prywatnie i powiedział że może to być krótkie wędzidełko i faktycznie uświadomiłem sobie że ono ciągnęło, może to było przyczyną bólu i PW? Chciałbym mieć taką nadzieję... Więc przy okazji pytanie, może ktoś z was miał podobne objawy?
Więc podsumowując już chyba nie martwi mnie sama rana po wędzidełku (powtórzę tylko że kolor wygląda słabo ale to po rywanolu, wcześniej był biały) chyba że ktoś może uważa że coś nie tak? A bardziej martwi mnie to zaczerwienienie które no teraz to już wygląda jak opryszczka i trzeba by chyba zacząć interweniować.


P.S.
Zdjęcia z tej strony na którą przesłałem zostaną usunięte po 2 miesiącach.
 

Zib33

Active member
Gojenie wygląda dobrze. Nie przesadzaj z tymi naparami. Dezynfekcja, opatrunek. Żołądź mogłeś sobie podrażnić właśnie nadmiarem chemii. Zachowaj umiar i na razie się nie przejmuj - wszystko powinno się samo wygoić.
 

Yanosik

New member
Hej,
W tym momencie wygląda to tak. Rana goi się raczej dobrze ale no dookoła pojawił się już biały nalot - nie wiem czy to się skóra łuszczy czy to grzybica ale chyba trzeba by się przejść do doktora? To białe jestem w stanie lekko "zdrapać" ale chyba na następny dzień wraca. Dodatkowo nie jakoś bardzo ale swędzi. Od ostatniego postu bardzo mocno ograniczyłem użycie całej chemii tak jak pisał Zib33, może z dwa razy dziennie nałożyłem opatrunek. W każdym razie temat się nie polepszył a mi w miarę zależy na tym żeby po wygojeniu rany nie musieć się zajmować kuracją dermatologiczna tylko od razu temat zakończyć i być "ready" że tak powiem i nie tracić czasu tam gdzie nie trzeba, mam nadzieję że rozumiecie :)

 

Krystiankendroj

Active member
Ja tak od siebie bym polecił moczenie penis w roztworze sody oczyszczonej z wodą
Niewiem jak to będzie przy świeżych ranach ale warto sprawdzić gdzieś w necie
 

Yanosik

New member
Hej,
Jakby co lekarz przepisał mi (zaraz po napisaniu poprzedniego postu) zwykły Linomag i zaraz po jego zastosowaniu zaczęło się wszystko normować, tydzień po znikło całkowicie, także jeśli ktoś miałby podobny problem to mam nadzieję że moje doświadczenie pomoże.

I teraz wrażenia po. Z początku miałem wrażenie że ból po wytrysku zniknął ale obecnie ciężko zauważyć różnicę. Również zero poprawy jeśli chodzi o przedwczesny wytrysk, finisz prawie od razu. Także w moim przypadku operacja wędzidełka chyba nie pomogła. W tym momencie spróbuję trochę pochodzić z odsłoniętą żołędzią, może jej nadwrażliwość to problem u mnie. Od razu pytanie - komuś z was faktycznie to pomogło na PW?
Będę dawał znać ale już raczej w jakimś nowym wątku o PW.
Pozdro
 

Trolo

Well-known member
Wędzidełko to jedno przy przedwczesnym wtrysku, a wrazliwa żołądź to drugie. U Ciebie może pomoże hartowanie żołędzi.
 
Do góry