• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Co po goleniu

Mati736

New member
Czesc, chcialbym sie was zapytac czy znacie jakies dobre kremy(lub cos innego) po goleniu w miejscu intymnym. Bo jak sobie gole maszynka to na drugi dzien, wydaje mi sie ze od pasa do spodni. Mam podraznione i zostaja tez od bokserek takie slady jakbysmy sobie cos odbili na skorze wiecie o co chodzi. No i potem z tego robia mi sie krostki. Chociaz w niektorych miejscach tez mi wyskakuja czasami mimo tego ze stosuje po goleniu krem do golenia ktorego uzywam do twarzy. Tam te meszki wlosowe czy cos chyba sa naruszone bo juz pare razy wyrywalem pensetą i sie goilo jako tako. A tak to sie utrzymuje z 2 tygodnie. Czy da sie jakos zapobiec powstawaniom tych podraznien i tych krostek? Bo odrazu po goleniu nie zacinam sie ani nic i jest git, a mimo to pojawia sie to dziadostwo.
 

Mati736

New member
Mała poprawka, bo nie da sie edytowac. Oczywiscie przed rozpoczeciem golenia nawilzam dobrze ciepła woda, i potem uzywam kremu do golenia. I na sam koniec jak juz skoncze to uzywam kremu po goleniu, ktory mam do twarzy.
 

nope

Well-known member
Jak masz podraznienia gol z wlosem a nie pod wlos, sprobuj zastosowac cos po goleniu co nie ma zadnego szajsu w skladzie co wysusza skóre np alkoholu i cos co nie jest przeznaczone tylko do twarzy.
 

toastt

Well-known member
Podbijam post @maksx. Phillips oneblade z nasadkami 1 i 3 mm (w moim przypadku) robi mega robotę i to najlepiej zainwestowana stówka w siebie, jaką wydałem. Od tego czasu zero wrastajacych włosów, podrażnień, krost i innych nadkażeń, które miałem po zwykłej maszynce. Najgorzej właśnie było u szczytu wzgórka łonowego (nad penisem) i w tej "obręczy" wokół penisa. Teraz golę z nasadką 3 mm wzgórek łonowy i nasadką 1 mm jądra i jest idealnie. Całkiem na gładko się nie golę, bo w ten sposób mi się nie podoba.
 

toastt

Well-known member
Znów zapomniałem dodać: a jak zamierzasz się nadal golić zwykłą maszynką to zauważyłem, że dezynfekcja skóry octeniseptem przed i po albo chociaż po goleniu znacznie zmniejsza ilość krost i do tego należy używać ostrej maszynki, najlepiej nowej lub z nową żyletką. Jak golisz się starą żyletką, to ostrze też odkaź przed goleniem - w ten sposób nie będziesz wprowadzał bakterii do skóry z uszkodzonym naskórkiem (a przynajmniej będzie ich znacznie mniej).
 
Octenisept przed goleniem na skórę i maszynkę to po pierwsze, a po drugie, po goleniu i każdej kąpieli Emolium Dermocare Emulsja do ciała. Taki patent i nie ma ani jednej krostki a używam zwykłej jednorazówki
 

nope

Well-known member
@LubiePlacki to emolium dobre jest. Mialem cerave, cetaphila i to emolium. Zostalem przy cetaphilu bo jest w formie kremu. Zastępuje mi to wszelkie specyfiki "po goleniu" tez polecam. Przedewszystkim nie ma szajsu w składzie.
 

toastt

Well-known member
Zwykły, niedrogi krem Mediderm z apteki też dobrze działa i dodatkowo jak się go przechowuje w lodówce, to jest efekt chłodzenia przy nakładaniu go. Kiedyś był po około 20 zł za 500 gramów i go używałem na okrągło, teraz nie wiem po ile jest.
 

Mati736

New member
No jakis krem albo balsam po goleniu
Podbijam post @maksx. Phillips oneblade z nasadkami 1 i 3 mm (w moim przypadku) robi mega robotę i to najlepiej zainwestowana stówka w siebie, jaką wydałem. Od tego czasu zero wrastajacych włosów, podrażnień, krost i innych nadkażeń, które miałem po zwykłej maszynce. Najgorzej właśnie było u szczytu wzgórka łonowego (nad penisem) i w tej "obręczy" wokół penisa. Teraz golę z nasadką 3 mm wzgórek łonowy i nasadką 1 mm jądra i jest idealnie. Całkiem na gładko się nie golę, bo w ten sposób mi się nie podoba.
No ja tez wlasnie uzywam tej maszynki elektrycznej i sobie chwale. Z tym ze gole sie samym ostrzem bo z ta nasadka do czesc intymnych nie goli zbytnio do zera. Ale na drugi dzien wlasnie od ucisku przez bokserki, pas od spodni podraznia mi miejsce gdzie golilem i te włoski pewnie sie wrastaja czy cos i krostki wyskakuja. Tak mi sie wydaje.
@LubiePlacki to emolium dobre jest. Mialem cerave, cetaphila i to emolium. Zostalem przy cetaphilu bo jest w formie kremu. Zastępuje mi to wszelkie specyfiki "po goleniu" tez polecam. Przedewszystkim nie ma szajsu w składzie.
Chodzi ci o cetaphil ps lipoaktywny krem nawilzajacy? Ale to jego sie stosuje na twarz. Nie bardzo pod majty bo przeciez on sie nie wchlania tak bardzo i lipa troche. A to emolium jakie jest?
A nie polecacie jakichs balsamów przeznaczonych do miejsc intymnych dla mezczyzn? Na necie nie moge znalezc
 

nope

Well-known member
No jakis krem albo balsam po goleniu

No ja tez wlasnie uzywam tej maszynki elektrycznej i sobie chwale. Z tym ze gole sie samym ostrzem bo z ta nasadka do czesc intymnych nie goli zbytnio do zera. Ale na drugi dzien wlasnie od ucisku przez bokserki, pas od spodni podraznia mi miejsce gdzie golilem i te włoski pewnie sie wrastaja czy cos i krostki wyskakuja. Tak mi sie wydaje.

Chodzi ci o cetaphil ps lipoaktywny krem nawilzajacy? Ale to jego sie stosuje na twarz. Nie bardzo pod majty bo przeciez on sie nie wchlania tak bardzo i lipa troche. A to emolium jakie jest?
A nie polecacie jakichs balsamów przeznaczonych do miejsc intymnych dla mezczyzn? Na necie nie moge znalezcna
Ja stosuje ten cetaphil powcieram i jest git. Najszybciej mi sie wchlanial balsam do ciala z cerave.
 

Mati736

New member
O tym wlasnie pisalem, od ucisku od pasa od spodni od bokserek, po prostu przez otarcia byc moze te wloski mieszkowe takie sie robia. I chyba nie da sie temu zapobiec... Bo po goleniu nic nie bylo dzien po.
 

toastt

Well-known member
A próbowałeś golić się maszynką elektryczną typu oneblade z nasadką powiedzmy milimetr? Mi to pomaga, nie robi mi się już takie podrażnienie jak włos jest minimalnie wystający ponad skórę. Po zwykłej maszynce tak miałem.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
K Grudki po goleniu Inne 9
P Swędzenie po goleniu Inne 3
A Pomoc w goleniu :) Męskie sprawy 26

Podobne tematy

Do góry