• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

CEPAN

czunix

New member
Miałem kiedyś Cepan, nie wiem jak działa bo nie byłem w stanie go stosować. Tak cuchnie cebulą, że miałem z miejsca po otwarciu odruch wymiotny. Podobny skład ma Contractubex. Jest wprawdzie droższy ale nie śmierdzi. Właśnie contractubex zalecił mi lekarz na rozprowadzenie blizn pooperacyjnych. Dopiero go zacząłem używać, zobaczymy jak się sprawdzi.
 

benson

New member
cepan to po prostu polski odpowiednik contractubexu lecz bez dodatku olejku eterycznego chyba i dlatego tak śmierdzi , bez problemu można stosować contractubex zamiast cepanu jeśli ktoś nie znosi zapachu
 

AleksanderTomas

New member
CEPAN to najskuteczniejszy środek na blizny. Jednak zależy jakie. Jeśli masz takie, które kwalifikują się do usunięcia operacyjnego, to nie ma sensu abyś smarował je tym środkiem. Jednak jeśli masz bliznę delikatną, która się wchłania, spokojnie możesz wspomóc leczenie właśnie CEPANEM
 

VDrabski

New member
Cepan śmierdzi, jest nieskuteczny a do tego dość drogi. Uważam, że nie działa na mocne blizny. Jeśli już go stosować, to w przypadku blizn, np. po oparzeniowych, ale też co najwyżej powierzchownych. Blizny pooperacyjne nie zostaną usunięte za pośrednictwem tej maści, trzeba używać lasera w celu ich usunięcia.
 

moraj

Member
Cepan śmierdzi, jest nieskuteczny a do tego dość drogi. Uważam, że nie działa na mocne blizny. Jeśli już go stosować, to w przypadku blizn, np. po oparzeniowych, ale też co najwyżej powierzchownych. Blizny pooperacyjne nie zostaną usunięte za pośrednictwem tej maści, trzeba używać lasera w celu ich usunięcia.

medyczne odkrycie roku brak słów
 

Karolin

New member
CEPAN jest kompletnie nieskuteczny. To wszystko zależy od blizny. Jestem zdania, że każdą z blizn powinien najpierw zobaczyć jakiś dermatolog a dopiero później coś tam zacząć stosować.
Co do ceny, to zgadzam się, że drogi nie jest. Dużo droższe są tak zwane 'naturalne maści', które są tak samo słabo skuteczne.
 

jarek89

Moderator
Cepan jest skuteczny w przypadku blizn świeżych oraz starszych. Uelastycznia i rozjaśnia bliznę. Ważna jest systematyczność w stosowaniu. Na efekty trzeba trochę poczekać. Oczywiście nie można spodziewać się cudów - żaden lek nie usuwa blizny.
 

Lew Rywin

New member
Cepan

Cześć wszystkim! Stosowałem lek Cepan przez jakiś czas. Generalnie mogę go polecić, udało mi się dzięki niemu pozbyć się blizny po zabiegu chirurgicznym. Zgodzę się z tym, że wali cebulą, ale mi jakoś to specjalnie nie przeszkadzało.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
T Contractubex, Cepan itp - skuteczność Po zabiegu obrzezania 0
A Cepan vs Contractubex? Lekarstwa 4

Podobne tematy

Do góry