• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Blizna/narośl na żołędziu/wędzidełku

edward66

New member
Witam. Około rok temu zauważyłem, że na wędzidełku pojawiła mi się jakaś biała narośl. Czasami towarzyszy temu zaczerwienienie i swędzenie żołędzia. Poszedłem do dermatologa, dostałem maści : travocort, pimafucin, protopic, które miałem stosować kolejno po sobie, gdyby jedna maść nie pomogła - stosować następną. Niestety żadna mi nie pomogła. Myślałem, że mogłem zarazić się od dziewczyny, która miała problemy grzybiczne. Oboje dostaliśmy antybiotyk oraz maść pimafucort. Dziewczyna się wyleczyła, a moja przypadłość nie zniknęła. Wykonałem wymaz w kierunku grzybów, jednak nic nie wykazał. Udałem się do urologa, który stwierdził, że nie wie co to może być, skierował mnie do dermatologa. Natomiast urolog zdiagnozował u mnie za krótkie wędzidełko. Dostałem skierowanie do Urovity w Chorzowie "do wycięcia zmiany okolicy wędzidełka napletka z elongacją wędzidełka napletka". Dermatolog z kolei stwierdził, że to może problem urologiczny i znów przepisał mi te same maści. Wolałbym najpierw skonsultować się jeszcze z jakimś lekarzem, ale nie wiem do kogo się udać ? Robiłem wymaz w kierunku bakterii: escherichia coli obfity (szczep ESBL -), enterococcus faecalis obfity, streptococcus a-hemolizujący skąpy, staphylococcus koagulazo-ujemny skąpy. Myślę jednak, że te bakterie mogły wyjść przez wodę, podczas badania wody w domu też je stwierdzono. Załączam zdjęcia.



 

user842

Member
A czy nie odczuwasz dyskomfortu podczas stosunku z powodu krótkiego wędzidełka? Czy nigdy go nie naderwałeś? Bo wygląda tak, jakby faktycznie było za krótkie i mogło powodować ból podczas seksu. Jeśli taki dyskomfort się pojawia, to oczywiście trzeba chirurgicznie skorygować, a podczas korekty lekarz bez problemu wytnie przy okazji tę zmianę.

Natomiast jeśli krótkie wędzidełko Ci nie przeszkadza i nie chcesz korygować chirurgicznie, tochyba nie pozostaje nic innego jak szukać innego lekarza, najlepiej z jak największym doświadczeniem.
 

edward66

New member
Odczuwam dyskomfort. Nie przypominam sobie natomiast żebym go naderwał. Jeśli jednak tak się stało, ta biała narośl może być na przykład blizną? Czy po skorygowaniu wędzidełka i wycięciu tej zmiany pieczenie i swędzenie znikną? Czy są one następstwem podrażniena np podczas stosunku? Może ktoś poleci jakiegoś lekarza z okolic Bielska, który by się z tym uporał ? Dziękuję za pomoc.
 

user842

Member
Nie wiem czy narośl jest blizną, ale pieczenie i swędzenie na pewno może być następstwem podrażnienia przy stosunku. Domyślam się, że po operacji problem zniknie. Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na operację.

Tutaj jest lista lekarzy wykonujących ten zabieg w Bielsku:
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry