• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Bardzo poważny problem - proszę o pomoc !

Dejv

New member
Miałem plastykę napletka i wydłużanie wędzidełka 9.03.2011. Wczoraj trochę zaszalałem z dziewczyną i mi się rana na napletku otworzyła z której troszkę krwi poleciało natomiast dzisiaj spuchła ta rana. Co mam teraz robić ? Czekać aż się samo zagoi czy może iść z tym do lekarza ? Robić jakieś okłady czy smarować maścią ? Proszę o pomoc !
 

Zbigniew85

New member
Myślę, że w takiej sytuacji lepiej byłoby poradzić się lekarza - być może konieczne będzie szycie. Nie bagatelizowałbym sprawy, gdyż ryzykujesz szkaradnym wyglądem po zagojeniu wszystkiego...
 

bezczel

New member
Nie panikuj. Jak masz fotę ranki do wrzuć. Jeżeli od czasu szaleństwa ranka już pokryła się nabłonkiem to pozamiatane bo lekarz się nie podejmie zszywania, za długi czas minął (wiem z doświadczenia). Niestety kolega Zbigniew85 dobrze prawi, blizna może być niezbyt estetyczna ale jak napisałem na początku, nie panikuj ;)
 

Dejv

New member
Tak a nawet trochę bardziej. Za chwilę wrzucę zdjęcia tylko czekam na kumpla z kablem do telefonu bo mój się zapodział. Ponaciągałem trochę skórkę i już nie boli lecz nadal jest spuchnięte.
 

Dejv

New member
W takim wypadku blizna mnie najmniej interesuje. Nie będę przecież chodzić z nim na jakieś pokazy mody więc czy będzie mniejsza czy większa ta blizna to nie ma dla mnie większego znaczenia jak na razie. Aktualnie chce się dowiedzieć czy coś się może stać ? Czy będzie normalnie funkcjonować. Cały się trzęsę i nie wiem co robić. Sam do lekarza jeszcze nie pójdę bo brakuje mi miesięcy do 18 a boję się tacie powiedzieć, że coś się stało.
 

bezczel

New member
Nic ci nie będzie. Za dużo czasu minęło na to żeby szyć. Zdezynfekuj dobrze ranę w jakimś rivanolu i załóż napletek delikatnie, tak aby rana była wewnątrz. Jak już to zrobisz to nie dotykaj małego przez dobę. Obrzęk powinien zejść, a rana lekko zamknąć. I przestroga! Daj sobie spokój z kobietą na jakiś czas (w sensie kontaktami fizycznymi z Nią, bo będziesz żałował).
 

Podobne tematy

Do góry