Bakteryjne zapalenie prostaty i jąder, leczenie staphylococcus haemolyticus

rr88

New member
Witam. Piszę z prośbą o informację czy i jak udało się komuś wyleczyć takiego gronkowca staphylococcus haemolyticus?
Opiszę moją sytuację. Mam 30lat. Mam ZGK od 4 miesięcy. Przez kolejne 3 miesiące wykonywałem posiewy nasienia i moczu i wychodziły ujemne.
Ostatnio po prawie 4 miesiącach poprosiłem urologa o zbadanie wydzieliny z gruczołu krokowego i wynik dodatni staphylococcus haemolyticus szczep MSCNS/MSB, wzrost: LICZNE
Wrażliwy na : Kloksacylina, Amoxycylina, Klindamycyna, Ciprofloksacyna, Tetracyklina/doksycylina, Gentamycyna, Trimethoprim/sulfamethoxazole, kwas fusydowy.
uwagi do antybiotyków: MSCNS-gronkowce koaglazo ujemne wrażliwe na metycylinę
Mój obecny stan to ciągły ból prostaty, najgorzej podczas siedzenia, czuję cały czas dyskomfort w jądrach, jak dotykam to trochę boli, zrobił się tam stan zapalny od prostaty. Cewka natomiast jest w porządku, żadnych zaczerwienień.
Moje pytania:
1.Przyjmuję lek Bactrim forte (800mg+160mg sulfamethoxazole+Trimethoprim). Lek został przepisany przez urologa w ciemno przed posiewem, czy uważacie że jest trafiony, czy polecicie jakiś inny? Wiadomo chodzi o najlepszą penetrację do gruczołu krokowego. Bactrim przyjmuję 5 dni narazie bez poprawy, a wizytę u uro mogę mieć dopiero za kilka dni. Jak długo przyjmowaliście Bactrim?
2. W lutym przyjmowałem Unidox, doksycylinę, jednak tylko 10dni, bo lekarz stwierdził że to niebakteryjne zapalenie. (posiew nasienia i moczu ujemny), czy warto wrócić do tego leku?
3. Czy ktoś ma przy ZGK również zapalenie jąder, najądrzy?
4. Czy ten rodzaj gronkowca staphylococcus haemolyticus tworzy biofilmy? Dodam że mam na obrazie usg GK niewielkie zwapnienia. Da radę jakoś to zlikwidować?
5. Jak mogło dojść do zakażenia gronkowcem? Czy taki gronkowiec mógł się przedostać np z jelit do prostaty? Od miesiąca czasu obseruję cały czas utrzymującą się ropną wydzielinę w początkowym kale, być może to jakieś zapalenie jelit po zażywanej wcześniej seri czopków Disreptaza, dicloberl.
6. Czy w tym stanie równocześnie z antybiotykoterapią polecacie np zabiegi pijawkami?
7. Czy masaż gruczołu i wyciskanie wydzieliny jest korzystny podczas bakteryjnego zgk?
8. Czy to normalne żę równocześnie oddałem do badania wydzielinę GK i nasienie i otrzymałem wynik dodatni wydzieliny, a wynik ujemny nasienia?
Oczywiście stosuję pełną suplementację i mnóstwo ziół, ale brak poprawy. Proszę o odpowiedź choćby na część pytań.
 

mrpower

New member
Część

Bactrim / bisoptel sam napisałeś w nawiasie ze to Trimethoprim/sulfamethoxazole i masz w antybuogramie.

Ja brałem bisoptel kiedyś min 2.5-3 tyg i później miałem 2 ant według antubiogramu na 1.5-2 tyg....

Musisz przy takich dolegliwościach pociągnąć do 4 tyg antybiotyk.
Zapytaj się lekqrza czy po 2-2.5tyg nie zmienić na inny 1.5-2tyg według antybiogramu np.doxy

Jak kiedyś miałem zapalenie jądra to lekarze dali mi wtedy levoxe na 3 tyg.

Ja kiedyś na obfity wzrost w postacie klebsielly oxytocy właśnie mailem na początek doxy 2 tyg a potem 2 tyg biseptol/Bactrim i na koniec chyba wziąłem 4-5 dni cipronex
 

mrpower

New member
Jeszcze jedno
U mnie przy długich kuracjach cipronex/levoxa były nawrotuy potem bo organizm bardzo się wyjalawia.

Doxy i bispotel to były antybiotyki które mój organizm bardzo dobrze tolerowal

Bispotel/bactrim to taki zresztą pół antybiotyk
 

mrpower

New member
Może tak być ze dopiero w wydzielinie widać bakterie a w nasieniu nie - tak jest w wielu przypadkach jAK wzrosty są mniejsze niż obfite
 

Marcel'38

New member
RR88 jak dla mnie to ten wynik jest wątpliwy. Zwykle wymaz z prostaty i posiew nasienia dają ten sam wynik. Jeśli kilka posiewów nasienia nic wcześniej nie wykazywało a teraz jesl bakteria w wymazie z gruczołu to warto byłoby po antybiotykoterapii zrobić ponownie wymaz z gruczołu oraz wymaz z cewki. Moim zdaniem ta bakteria u Ciebie to jakieś zanieczyszczenie.
 

mrpower

New member
Jeżeli jest powiedziane ze liczne to może być to winowajca.

Ja 2x miałem sytuacje ze w nasieniu nic a w postacie e.coli liczne a raz 10^2

MASAŻ POWODUJE WYDOBYCIE WYDZIELINY Z GŁĘBI PTOSTATY, PODCZAS WTRYSKU NIE ZAWSZE UDA SIĘ UZYSKAĆ MATERIAŁ Z TYCH CZĘŚCI- tak tłumaczył mi urolog
 

Wladek

New member
Oczywiscie że tak.Ja też drugiej bakterii nie miałem w wymazie z cewki i nasieniu. Natomiast była po próbie Stameya.
 

Marcel'38

New member
Władek a jaki miałeś wzrost tej bakterii w wydzielinie z prostaty? I drugie pytanie - dlaczego zdecydowałeś się na leczenie szpitalne zamiast przyjmowania abx w tabletkach? Przecież 7 dni leczenia w szpitalu to mało.
 

Wladek

New member
Marcel ja to już podkreślałem,normalna dawka dzienna to 1g ampiciliny,ja brałem dwa razy dziennie po 2 g. Dla tego musisz to robić w warunkach szpitalnych, bo różnie może organizm reagować i nikt ci pokątnie tego nie zaplikuje.Doktor od razu mowił ze to dawka końska i czy się godzę.
 

Marcel'38

New member
Władek a jak z objawami? Ustąpiły? Może choć znacząco spadły? Jeśli tak to po ilu dniach od leczenia? A może już w trakcie? Przypomnij proszę jakie bakterie leczyłes?
 

Wladek

New member
Streptococcus gallolyticus. W trakcie brania antybiotyku i kilka dni po była załamka totalna,zero poprawy, nawet pogorszenie. Ale później poprawa,tak jak pisałem wcześniej na 3-4 może nawet 2-3 a było 7-8.
 

rr88

New member
Biorę Bactrim 7 dzień i nie ma żadnej poprawy, ciągły ból prostaty,(ból utrzymuje się czy stoję czy siedzę, ale większy podczas siedzenia) i szczypanie w jądrach, nasila się np podczas biegania, i mam takie twarde napuchnięte to miejsce między jądrami a odbytem.
Mam pytanie czy stosowaliście dwa antybiotyki jednocześnie? w antybiogramie gronkowiec staphylococcus haemolyticus jest też wrażliwy na doksycylinę, może dołożyć unidox? czy może metronizadol? Po jakim czasie od wzięcia antybiotyku następowała u Was poprawa choć krótkotrwała?
 

Wladek

New member
Kolego jak ci się ból nasila przy bieganiu to nie biegaj, proste.Zamiast tego posiedź w wannie w gorącej wodzie z 30 -60 min.Ja dla przykładu przy chorobie przestałem jeździć na rowerze i kupiłem specjalną poduszkę do siedzenia.
 
Do góry
TOPlist