• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

6 tyg po zabiegu, ropieje na szwie

dotek94

New member
Hej, mija 6 tyg od zabiegu, szwy jeszcze nie odpadly i od kilku dni zaczyna ropieć pod 2 szwami. Niepokoi mnie to. Czy ktos tak mial? Jak sie tego pozbyc?

Wrzucam foto : Imgur: The most awesome images on the Internet


Boje sie sciagac napletek zeby sie to czasem nie rozwarstwilo :/. Podczas porannego wzodu pojawil sie tam maly ból, a juz dawno mnie nie bolalo podczas wzwodu
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Wyciągaj te szwy. Normalne ze zaczynaja ropiec. Skoro to ciałoobce w organizmie. Co ci sie ma rozwarstwic po 6 tyfodniach. Juz dawno jest zrosniete. Szwy wyciagaj nie marudź.
 

dotek94

New member
Sam? Nie wiem jak, pierwszy raz w zyciu mam szwy zalozone. Pójde do lekarza, niech to zrobi, mam nadzieje ze przez to ropienie nie bedzie problemu ze sciagnieciem szwow. Dzieki za odpowiedz dieselpower.
 

ziolo23

New member
Ja wyparzyłem nożyczki do paznokci, delikatnie wycinałem supełek a potem ciągłem jak normalną nitkę :D Jednak jeśli nie jesteś pewien tego z pewnością lekarz bez problemu ci to zdejmie :D
 

dotek94

New member
Czy sciagniecie szwow u lekarza boli? Wiadomo ze jak samemu robimy to sie cackamu i powoli ale lekarz pewnie sie nie cacka i wyrywa, jest tak?
 

damianoo96

New member
Mi lekarz powiedział, że gdyby założył mi na mój sprzęt zwykłe szwy to przy ściąganiu bym go znienawidził, aczkolwiek u kazdego moze być inaczej, zawsze mozesz pokombinować z maściami znieczulającymi i wtedy nic nie boli tak tu ktoś pisał
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Co bedziesz czekal np tydzien zanim ktos ci odpowie? Przetnij te szwy i po prostu wyciag. Myslisz ze jak lekarz wyciaga? Minelo poltora miesiaca a ty dalej z nimi lazisz . Juz sie wdalo zapalenie a ty dalej niezdecydowany.
 

dotek94

New member
Hej, maly update. Bylem wczoraj wyciagnac szwy u lekarza. Odpowiem teraz na moje pytania.
Usuniecie szwow trwalo jakies 3 minuty, spryskanie octenisept, wyciagniecie, spryskanie znow octenisept i do domu. Wyciąganie bolało, i w jednym miejscu troche krwi sie pojawilo. Mysle ze bylo warto, zaraz po tym lepiej mi sie chodzilo, bo z tymi szwami co chwile mi cos ocieralo, a jak zaczelo ropiec bylo jeszcze bardziej wrazliwe. Zostalo mi troche masci detreomycyny to lekarz powiedzial ze moge jeszcze z 2 dni te miejsca gdzie sie ta krew pojawila smarowac, i tak tez robie. Dzis jest juz duzo lepiej, jeszcze troche ropieje ale minimalnie, wszystko sie szybciej goi i coraz lepiej to wyglada :).
Także dzieki chlopaki za podpowiedzi, jak ktos ma podobny problem to polecam udac sie na sciagniecie.
 

Podobne tematy

Do góry