• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

6 dzień po obrzezaniu

Peter112

New member
Do tej pory szło w miarę gładko, boląca opuchlizna już w większości zeszła i już nie boli, mały już nie wygląda tak tragicznie jak przez pierwsze dni a tu nagle takie coś


Miejsca gdzie wystają szwy mam zaropniałe i podrażnione. Raczej na pewno to dlatego, że gdy zdejmowałem opatrunki to nieraz mi się szwa wplątała/zahaczyła o opatrunek. Wizytę kontrolną mam dopiero w piątek. Co mam do tego czasu robić? Chodzić bez opatrunku, żeby znowu nie ciągnąć o te szwy podczas zmieniania? Albo jaki opatrunek powinienem kupić żeby nie było tego problemu? Albo jakaś maść nie wiem
 

Zib33

Active member
Nie wygląda to bardzo źle. Opatrunki - nie klej niczego bezpośrednio na ranę i szwy. Warto założyć wcześniej jałową gazę. Spuchło ci trochę, ale powinno przejść. Moim zdaniem do piątku możesz czekać, chyba że będzie się pogarszało.
 

Peter112

New member
Nie wygląda to bardzo źle. Opatrunki - nie klej niczego bezpośrednio na ranę i szwy. Warto założyć wcześniej jałową gazę. Spuchło ci trochę, ale powinno przejść. Moim zdaniem do piątku możesz czekać, chyba że będzie się pogarszało.
Co do opatrunków to używałem takie kompresy jałowe i właśnie o nie mi te szwy zahaczają 🙁 A co do piątku to mam na myśli nie jutro tylko ten następny piątek 😰
 

Peter112

New member
Kupiłem w aptece opatrunek bactigras, zobaczymy jak to będzie. Ne netach piszą "Opatrunek łagodzi oraz chroni ranę poprzez minimalizację ryzyka zakażenia. Otwarty splot ułatwia przemieszczanie się wysięku do chłonnego opatrunku wtórnego, a jednocześnie stanowi antyseptyczną barierę między raną a opatrunkiem wtórnym. Dodatkowo opatrunek nie przywiera do rany i umożliwia wymianę gazową"
 

Podobne tematy

Do góry