• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

5 dni po zabiegu - opuchlizna i siny kolor skóry

kuba15

New member
Jak w temacie, w środę miałem wykonany zabieg obrzezania całkowitego. Po pięciu dniach (dzisiaj) ustało krwawienie i wypływa tylko limfa, ale penis jest siny, najbardziej na żołędziu i od zabiegu utrzymuje się taka opuchlizna, być może oponka. Czy to normalne czy też jest powód do niepokoju? Najbardziej niepokoi mnie kolor. Prącie ma normalną temperaturę i normalnie czuję na nim dotyk, ale żołądź dalej jest trochę wrażliwy. W linku przesyłam zdjęcia.
 

kuba15

New member
W środę za tydzień. Dokładnie dwa tygodnie po zabiegu, ale też dzwonię do kliniki jak mam jakieś obawy więc w wypadku niepokojących zmian mógłbym przyjść wcześniej. Najbardziej niepokoi mnie opuchlizna, którą widać na ostatnim zdjęciu i siny kolor, ale sam podejrzewam, że może być to skutek uboczny znieczulenia
 

kuba15

New member
A czy powinienem w jakiś sposób "ćwiczyć" penisa? Robię wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza czyli noszę opatrunek, trzymam prącie ku górze, nakładam maść z antybiotykiem (detroenycyna) i psikam octeniseptem, ale czy jest coś co mogę jeszcze robić?
 

Trolo

Well-known member
Zdjęcia nie są super wyraźne, ale wygląda na to że to krwiak po zabiegu stąd taki kolor+ opuchlizna. Jak nosisz do góry to ok. Jesteś w stanie nasunąć napletek na żołądź trochę to powinno pomóc w odpłynięciu limfy. Rób ciasne opatrunki, żeby Ci nocne wzwody szkód nie narobiły i dbaj o higienę.
 

kuba15

New member
Tak, noszę penisa do góry. Ogólnie wydaje mi się, że jest poprawa (mogę zaraz wysłać zdjęcia). Jedyna zmiana to w miejscu wbiciu szwów pojawiły się takie zaschnięte żółte plamy i ogólnie opatrunek jest żółty jak go zdejmuję, domyślam się, że to limfa. Co do nocnych wzwodów to mnie wybudzają i sprawiają dyskomfort, ale nie odczuwam żadnego bólu. I nie mogę nałożyć skóry na żołądź, wydaje mi się, że cały napletek mam wycięty
 

Trolo

Well-known member
Jakieś tak 0.5-1 cm zostało jeszcze wewnętrznego to nie tak źle. Dokładnie nie widać bo to nie wzwód, ale po wygojeniu za około 2-3 tyg będzie wiadomo. Ogólnie to potrzeba moim zdaniem czasu aż się wszystko wygoi.
 

toastt

Well-known member
Potrzeba czasu by Ci się wszystko dobrze wygoiło. Nie widać śladów infekcji, a wygląd to rzecz zmieniająca się z czasem. Rób wszystko dalej jak robisz i obserwuj zmiany.
 

kuba15

New member
Obecnie wszystko wydaje się być w porządku. W środę, dwa tygodnie po zabiegu, lekarz zdjął mi szwy i kazał smarować raz dziennie Tridermem. Obrzęk wydaje się być mniejszy od tego czasu, a dzisiaj jest już 19 dzień po zabiegu
 

Podobne tematy

Do góry