• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

4 dzień po zabiegu. Napletek sklejony z żołędziem. Co dalej?

Radek1234

New member
Cześć. We środę miałem zabieg usunięcia stulejki całkowitej. Dzisiaj po 4 dniach nie wygląda to zbyt dobrze, dlatego chciałbym się zapytać Was o poradę:

1. Po prawej stronie, część napletka jest przyklejona/zrośnięta z żołędzią. Czy można to jakoś odkleić?
2. Nie mogę zdjąć napletka w miejscu wędzidełka. Dzisiaj, w tym miejscu, pojawiła się krwawiąca ranka na żołędzi. Czy możliwe aby to miejsce było w jakiś sposób zszyte w czasie zabiegu?
3. Mam problemy podczas sikania. Strumień, czasami jest rozdwojony. Czy można jakoś sobie z tym poradzić?

Wizytę i zdjęcie szwów ustalone mam na 17.02 czy mogę zaczekać z tymi problemami do tego czasu czy powinienem udać się do lekarza wcześniej?

http://zapodaj.net/890852670a5b5.jpg.html
http://zapodaj.net/462f60f7764d7.jpg.html
http://zapodaj.net/39ce74cbb7710.jpg.html
 

kd35

New member
Re: 4 dzień po zabiegu. Napletek sklejony z żołędziem. Co da

Na dwóch ostatnich zdjęciach mało widać, ale mogę ci powiedzieć tak, żeby odkleić to najlepiej moczyć w wodzie z szarym mydłem, rumianku czy nawet samej wodzie, powinno puścić. To że na razie nie możesz zdjąć napletka to nic strasznego, na razie jest jeszcze krótko po zabiegu więc nie ma powodów do obaw, po prostu dbaj o higienę i ściągaj go na tyle na ile możesz. A podwójnym strumieniem przy sikaniu też się nie przejmuj, po prostu sikaj na siedząco albo nawet do wanny, albo tak jak ja - na kolanach :D
 

Radek1234

New member
Re: 4 dzień po zabiegu. Napletek sklejony z żołędziem. Co da

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie: Czy mogę już teraz spróbować to odkleić, czy 4 doba po zabiegu nie jest za wcześnie aby moczyć w ciepłej wodzie? Jak do tej pory myłem szarym mydłem i delikatnie przemywałem rivanolem.
 

kd35

New member
Re: 4 dzień po zabiegu. Napletek sklejony z żołędziem. Co da

Ja moczyłem już od pierwszego dnia w zwykłej ciepłej wodzie, potem z mydłem ale szybko z niego zrezygnowałem, bo to mydło się nie rozpuszczało, tylko zostawały w wodzie takie nierozpuszczone grudki z mydła które się przyklejały do wacka. Moczyłem go chwilę w zwykłej wodzie przed sikaniem i nic się nie stało więc spokojnie, chyba się nie rozpuści :D Oczywiście że możesz już spróbować odkleić, jeśli cię nie będzie bolało to ściągnij jak tylko możesz, mi lekarz mówił że nie powinno być problemu ze ściąganiem napletka od pierwszego dnia po zabiegu i nie powinno boleć. No trochę to odbiegało od prawdy, bo i bolało i nie dało się całego zdjąć, ale z dnia na dzień było coraz lepiej i po 6 dniach już mogłem zdjąć cały do końca i zupełnie bezboleśnie, więc jak tylko możesz ściągaj ile wlezie :)
 

Kosin

New member
Re: 4 dzień po zabiegu. Napletek sklejony z żołędziem. Co da

Spokojnie - jak szwy zaczną wychodzić i opuchlizna trochę ustąpi to normalnie go odkleisz. Mocz codziennie - możesz kupić w aptece naturalne mydełko z nanosrebrem (żadne infekcje się nie zakradną) albo w szarym mydle (perfumowanych i żeli raczej unikaj dopóki się wszystko nie zagoi). Nie wyrządzaj sobie bólu odklejaniem tej skórki. Spokojnie z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Niestety każdy organizm inaczej odczuwa ból. Jednemu wygoi się w ciągu tygodnia a inny się męczy miesiąc.
 

Podobne tematy

Do góry