• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

4 dni po obrzezaniu całkowitym (?)

mb00

New member
Cześć, dzisiaj mija czwarty dzień od zabiegu obrzezania (przeprowadzony 24.03, wieczorem; operował Aleksander Husak).
Generalnie, sam nie wiem co mam o tym myśleć, ustaliliśmy że obrzezanie będzie całkowite, ale bardziej wygląda mi to na częściowe.
Już od dnia zabiegu żołądź chowa się w skórze i nie widzę szwów, a od soboty (dzień po zabiegu) stworzyła się pod skórą bolesna opuchlizna, przez którą nie mogę zsunąć skóry i obejrzeć rany/szwów. Nawet w stanie spoczynku żołądź w dużej części zakryty jest skórą.
Dodatkowo, od strony wędzidełka (chyba nawet na samym wędzidełku) wystaje mi dziwny "strup", ciemnego koloru, z którego od czasu do czasu sączy się niewielka ilość krwi i innego płynu.
Wizytę mam dopiero za kilka dni, a trudno mi się z doktorem skontaktować przez politykę firmy i dostaję już świra.
Co o tym myślicie?
 

flader

Active member
Opuchlizna to nic takiego, nie wygląda nawet najgorzej w twoim przypadku. Jest bardzo możliwe, że to jest pełne obrzezanie, ale spuchnięta skóra zasłania żołędzia. Miałem to samo przez około tydzień, a mam całkowite. Sam strup na więdzidełku to też nic niepokojącego. Płyn, który się wydobywa to może być chłonka, to też normalne. Krwawienia mogą występować nawet 3 tygodnie, ważne by były niewielkie. Jeżeli jest jakiś brzydki zapach, miejsce wydaje się być ciepłe gdy się je dotknie to może to oznaczać infekcje, a z tym to już prosto do lekarza jak najszybciej po antybiotyki. Na siłe niczego nie odciągaj, wraz z zejściem opuchlizny będziesz w stanie zobaczyć linie szwów. Podejrzewam, że będzie to już w ciągu maksymalnie kilku dni.
 

Likier

New member
Tez miałem obrzezanie full robione przez tego lekarza i złego słowa powiedzieć nie mogę. Atmosfera podczas zabiegu super. Wytyczne po zabiegu bardzo szczegółowe. Zabieg miałem 6 listopada, bolu zero. Na dzien dzisiejszy wypadły mi prawie wszystkie szwy, blizna jest równa i ładna. I tez miałem taki strup jak Ty ale szybko zniknął.
 
Cześć, dzisiaj mija czwarty dzień od zabiegu obrzezania (przeprowadzony 24.03, wieczorem; operował Aleksander Husak).
Generalnie, sam nie wiem co mam o tym myśleć, ustaliliśmy że obrzezanie będzie całkowite, ale bardziej wygląda mi to na częściowe.
Już od dnia zabiegu żołądź chowa się w skórze i nie widzę szwów, a od soboty (dzień po zabiegu) stworzyła się pod skórą bolesna opuchlizna, przez którą nie mogę zsunąć skóry i obejrzeć rany/szwów. Nawet w stanie spoczynku żołądź w dużej części zakryty jest skórą.
Dodatkowo, od strony wędzidełka (chyba nawet na samym wędzidełku) wystaje mi dziwny "strup", ciemnego koloru, z którego od czasu do czasu sączy się niewielka ilość krwi i innego płynu.
Wizytę mam dopiero za kilka dni, a trudno mi się z doktorem skontaktować przez politykę firmy i dostaję już świra.
Co o tym myślicie?
Obrzęk pooperacyjny ma prawo wystąpić, na wizycie lekarz obejrzy ranę czy to tylko obrzęk czy coś więcej - tj resztki pozostawionej stulejki lub infekcja.
Dobrze działają opatrunki uciskowe, znacznie ograniczają obrzęki.
 

Podobne tematy

Do góry