• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

21 dni po obrzezaniu częściowym + wędzidełko

Crede2

New member
Jestem już 21 dni po obrzezaniu częściowym z robionym wędzidełkiem. Od początku urolog zrobił mi tak, że żołądź była odsłonięta. Do dziś nie mogę nałożyć z powrotem pozostawionego napletka przez ciągle utrzymującą się oponkę. Żaden ze szwów nie wypadł, co mnie nie martwi, bardziej przejmuje się oponką, która na jednym ze zdjęć wygląda na dość dużą.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35c5f17cb635eb43.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d207da6549ffc66b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ac5739a7bb3235f.html
Martwi mnie ta oponka, niedługo minie już miesiąc a w żaden sposób nie mogę nasunąć napletka. W innych tematach po zabiegu obrzezania częściowego wyglądało to o wiele lepiej. U mnie szczególnie twarda jest skóra za wędzidełkiem. Nie rozumiem też, dlaczego inni mając też częściowe mieli napletek od razu po zabiegu nałożony na penisa a ja wręcz odwrotnie - rozciągnięty pod żołędzią.
 

Crede2

New member
Jeśli napletka nie uda się nałożyć czeka mnie obrzezanie całkowite, bo śmiesznie to wygląda i do niczego nie jest potrzebne. Napletek miał choć częściowo okrywać żołądź i nawilżać. Niestety tak nie jest, jestem trochę rozczarowany, bo robił mi to dobry lekarz. Winy upatruję w tym, że nie zrobił mi tak, jak mają tu na forum inni. Od początku mieli naciągnięty napletek i taki pierścień jak u mnie im nie występował. Może to jest sposób na oponkę.
 

inverso86

New member
Ja też miałem bezpośrednio po zabiegu napletek rozciągnięty pod żołędziem. Myślę że to właśnie sprawiło iż ta oponka się pojawiła. Zauważyłem przez te pół roku po zabiegu, że jak naciągnę sobie napletek na żołądź to ta oponka się wchłania i znika całkowicie po paru godzinach. Problem w tym że jak dojdzie do wzwodu lub wysiłku, napletek się zsuwa z żołędzi i już na nią nie wraca co sprawia że napletek wewnętrzny jest wystawiony na działanie czynników zewnętrznych i oponka wraca. Nic nie pomaga, żadne maści ani żele. W rezultacie chodzę z odsłoniętym żołędziem jak po całkowitym. Dla tego podjąłem decyzję że poprawkę zrobię w urlopie, bo jak mam mieć efekt całkowitego to niech już będzie prawdziwe całkowite. A oponka nie zniknie..... Pocieszające jest to że we wzwodzie pełnym, oponka się rozciąga i blizna jest równa i gładka - wygląda dobrze, ale tylko we wzwodzie. A Twoja oponka jeszcze zmaleje, jesteś świeżo po zabiegu. U mnie zmalała dopiro po 2 miesiącach do stanu ewntualnej tolerancji.
 

Crede2

New member
A ile nosiłeś opatrunek i do góry? U mnie urolog wyciął dość dużo napletka, skóra była chora co widać było gołym okiem. Miałem słoniową trąbkę. Podczas zabiegu lekarz kazał mi nawet popatrzeć czy takie pozostawienie skóry może być. Wtedy to dość fajnie wyglądało, jakaś połowa przykrywała żółądź. Niestety jak już zszył, to skórę pozostawił pod spodem, tworzy się oponka i nie mogę z powrotem naciągnąć. Jestem ciekawy, czy robi tak wszystkim, taki ma sposób, czy też zależy to od ilości zostawionej skóry i to decyduje czy skórę nakłada czy też rozciąga ją pod spodem.
 

jarek89

Moderator
Choć miałem plastykę, to pamiętam, że lekarz kilkakrotnie mnie przestrzegał, żebym nie dopuścił do sytuacji, w której napletek będzie zbyt długo poza żołędzią. Myślę, że odciągnięta skóra zwiększa prawdopodobieństwo obrzęku.

BTW, 3 tygodnie po zabiegu i żaden szew nie wyszedł?
 

inverso86

New member
Długo nosiłem fujarę w górze. Skóry wyciął mi dość sporo, od początku wydawało mi się że za dużo jak na częściowe. Nie ma tragedii w każdym razie bo już się jakoś oswoiłem i pogodziłem z tym. Teraz tylko czekać do urlopu na poprawkę. Lekarz coś wspominał że nie będzie ciął całości tylko wytnie tę opuchliznę pod węzidełkiem i najprawdopodobniej też węzidełko.
 

inverso86

New member
Ja sam wyjąłem jak sie wszystko wygoiło i nie były już potrzebne, tylko uwierały. Ale nie polecam jeżeli nie uwierają ani nie podrażniają, tylko na własne ryzyko.
 

inverso86

New member
Nie pamiętam. Ciężko tu wogóle mówić o nakładaniu, to raczej takie chamskie siłowe naciąganie. W obcisłych bokserkach, po naciągnięciu, napletek utrzymuje się na żołędzi, ale jak tylko go wyjme żeby np oddać mocz to od razu się zssuwa. Już skończyłem tę nierówną walkę.
 

Podobne tematy

Do góry