• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 tyg po obrzeżaniu - oponka i pytanie

chucknorris

New member
Jestem 2 tyg po obrzeżaniu. Dziś miałem wizytę kontrolną i zdjęcie szwów. Wszystko ładnie się goi i dochodzi do normalności. Około 3-4 dni temu pojawiła się oponka (każdy chyba z tej strony wie o co chodzi). Nie jest ona zbyt duża ale jest. Lekarz powiedział, że to jest coś w stylu krwiaka/opuchlizny i to zejdzie. Jednak chcę mieć pewność osób doświadczonych. Ta oponka zejdzie? Trzeba stosować Rivanol czy jakieś inne rzeczy? W jakim czasie wam to zeszło?
PS: Szczerze to nie wiem jakie miałem obrzeżanie tzn. jaką metodą ale chyba całkowite chociaż nie wiem ;d. Na razie nie bawiłem się sprzętem, nie nakładałem skóry itd. Lekarz powiedział, że kuśka będzie sprawna za tydzień. Gdyby ta oponka nie zeszła do zgłoszę się na wizytę ale chciałbym też poznać wasze doświadczenia ;)
Jak chcecie jakieś szczegóły tzn opatrunki/ co i jak robiłem to napiszę.
 

slash886

New member
Mógłbyś wrzucić zdjęcie tej oponki? Bo ja teraz nie mam żadnej oponki ani opuchlizny ale jestem dopiero 7 dzień po i przed zdjęciem szwów i boję sie ze mi sie tez to pojawi.

Boli zdejmowanie szwów?
 

chucknorris

New member
Zdjęcie postaram się wrzucić jutro.
Oponka pojawiła się gdzieś ok. 6-9 dni po zabiegu tylko, że wtedy miałem szwy to nie było jej aż tak widać. Po zdjęciu wyszła cała. Poczekam jeszcze 2 tyg. Jak nie zejdzie zgłoszę się do lekarza.
Zdjęcie szwów trochę boli. Jest nieprzyjemne ale da się wytrzymać.
 

sławek83

Moderator
chucknorris Na pytanie w jakim czasie zejdzie oponka nikt jednoznacznie nie odpowie bo u każdego inaczej to wygląda. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Ja używałem Rivanol po każdym sikaniu (nasączony na waciku) i maść Detreomycyna 2% dwa razy dziennie smarowałem w miejscu szwów.
 

chucknorris

New member
Aha. Ok dzięki Sławek. Byłem trochę zaniepokojony tą oponką. Przeglądałem forum i były osoby, które pisały, że oponkę mają po 5 miesiącach od zabiegu. W takim razie od dziś zacznę używać Rivanolu i dokupię sobie tą maść. Dzięki ;)
 

sławek83

Moderator
5 miesięcy z oponką to przesada. Są to przypadki nieliczne, częściej oponki wcale nie ma albo znika po kilku tygodniach, czasami po kilku dniach. 5 miesięcy to znak że coś nie tak jest. Tylko nie pamiętam czy ta Detreomycyna była na receptę??
 

chucknorris

New member
Ja zrobię tak: od dziś zacznę używać Rivanolu. Zapomniałem dodać, że lekarz przypisał mi sprej ''Octenisep'', który przyśpiesza gojenie (nie wiem czy ma jakiś wpływ na oponkę). Używam go od momentu zdjęcia opatrunku i będę go używać do następnej środy (3 tyg po zabiegu) czyli termin, w którym będę mógł użyć sprzęt w wiadomej sprawie ;) Jak na razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam. Jeśli po 2-3 tyg oponka będzie się dalej utrzymywać, wtedy zgłoszę się na kolejną wizytę i zapytam o tą maść.
Dzięki za pomoc :)
 

Podobne tematy

Do góry