• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

19 dni po zabiegu- kilka pytań

rayedstar

New member
Witam, jestem 19 dni po zabiegu i chciałbym żeby ktoś ocenił jak to wygląda, goi ?

Martwią mnie najbardziej dwie rzeczy mianowicie cały czas mam tą "oponkę" ale nie wychodzi ona na wierzch tylko jest pod skórą i jest twarda. Tak samo z lewej strony jest mała twarda "kulka" tj. twarda opuchlizna i się martwię czy to zejdzie czy nie i wygląda przy niej, że jest więcej skóry (zdj ostatnie) ? Lekarz standardowo odpowiedział, że na to jest jeszcze czas i zejdzie samo i nic nie przepisał. A nie ma jakiś sposobów żeby to szybciej zeszło ? Oprócz noszenia ptaka do góry? I podczas wzwodu czuję jakby było trochę "ciasno" nie jakoś bardzo ale trochę przez tą oponkę, to się rozciągnie ?

Drugą sprawą jest że trochę mi się rozeszło najlepiej widać na zdj 3 trochę niewyraźne (ale widać to miejsce tam gdzie jest ta biała maść) i nw czy iść z tym do lekarza bo zauważyłem to dopiero wczoraj czy czekać aż się zrośnie czy się zrośnie ?

Jeżeli chodzi o zalecenia to przemywam Octeniseptem + smaruję maścią pumafucin (na noc)
Niżej podaję fotki:
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
Imgur: The most awesome images on the Internet
 

rayedstar

New member
Przeglądałem dość intensywnie forum i fotki po obrzezaniu innych i mnie zastanawia czy lekarz nie zostawił mi za dużo skory z tylu ? Nie za blisko żołędzi ciał ?
 

pawel04122

New member
Przeglądałem dość intensywnie forum i fotki po obrzezaniu innych i mnie zastanawia czy lekarz nie zostawił mi za dużo skory z tylu ? Nie za blisko żołędzi ciał ?

Masz cięcie pod samym żołędziem (taka metoda) dlatego też skóra będzie mogła zakrywać linie szwów. Uważam, że skóry nie jest za dużo. Lekarz mógł skrócić więcej ale po co ?
 

rayedstar

New member
Tzn. pytam bo jeszcze podczas takiego mocnego wzwodu oddxzuwam lekkii dyskomfort, jestem 3 tyg po zabiegu lekarz mowil ze jest na to czas oczywiście itp. I nw czemu oddxzuwam ten lekki ból, nie jest to nic strasznego ale zawsze czy jest to spowodowane ze jest ciasno czy np ta oponka która cały czas jeszcze sie utrzymuje
 

ehab

Member
Moim okiem wygląda bardzo dobrze. Blizna potrzebuje trochę czasu, żeby się uelastycznić, co może być powodem lekkiego bólu. Sądzę, że nie masz powodu do niepokoju, a jedynie do radości, żeby niebawem zacząc go używać w nowej odsłonie ;)
 

rayedstar

New member
25 dni po zabiegu i nadal utrzymuje się ta oponka (widać ją delikatnie na 1 zdjęciu) i z lewej strony mam taką twardą kulkę, widać to na zdjęciu i jest tam tj. za dużo skóry. Czy to zejdzie ? I wokół linii cięcia miejscami mam zgrubienia nw czy to mała opuchlizna czy co. Czy trzymać nadal ptaka do góry, coś to da ? Są jakieś inne sposoby żeby to się szybciej wchłonęło czy trzeba czasu ?

I jak myślicie co do aktywności fizycznej ? Patrz- praca, siłka, rower itp. ? Czy się jeszcze wstrzymać ?

Fotki 25 dni po:
Imgur: The most awesome images on the Internet
 

rayedstar

New member
A sa jakies sposoby na szybsze wchłonięcie sie tej oponki ? I tych zgrubień wzdłuż ciecia ? Czy nie pozostaje nic jak tylko uzbroić sie w czas ?
 

moraj

Member
mogę się mylić ale jak zaczniesz intensywnie korzystać to w tym miejscu gdzie są zrosty skóra będzie sie za bardzo naciągać co doprowadzi do stanów zapalnych
 

rayedstar

New member
Przyznam, że mnie nie pocieszyłeś :p No nic na kolejnej wizycie spytam się o to lekarza. Tylko lipa bo jak są te zrosty to mam to delikatne zgrubienie i pewnie ono nie zejdzie ;/ A co do szycia to nie mam zastrzeżeń tylko to pewnie się tak zrobiło bo jakoś ok 3-4 dnia po zabiegu zrobił mi się tam delikatny obrzęk i przez to tak się zrosło ;/
 

rayedstar

New member
Witam, cały czas nie daje mi to spokoju. Mój lekarz jest na urlopie i na wizytę jestem umówiony pod koniec września dopiero. Ktoś miał podobnie ? Chodzi mi ru głownie o funkcjonalność bo tych zrostów nawet nie widać. Muszę odchylić grzyba i naciągnąć skore i dopiero, natomiast podczas wzwodu sa tak małe ze prawie nie widzialne. I w tamtym miejscu jest "twarda" skóra wzdłuż ciecia. Mam nadzieje ze nie czeka mnie żadna poprawka ani kolejny zabieg ? Co sądzicie ? Jeżeli chodzi o testy to testowałem samemu- wrażenia kosmiczne, ale po wszystkim przyznam ze troszkę mnie piekło/szczypało w okolicy ciecia, po 2 min wszystko wróciło do normy.
 

moraj

Member
jeszcze za wczesnie na sex jak nie możesz wytrzymać to spokojnie można zwalić nie naciągając tej skóry. Stosowałeś coś na blizny?
 

Podobne tematy

Do góry