• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

15 dni po zabiegu - proszę o opinie i porady

WOJP

New member
Zabieg miałem przeprowadzony w dniu 24.10.2016 r.
Link do zdjęć po 15 dniach 123 - Album on Imgur
Oto moje pytania :
- czym jest ta żółta wydzielina ?
- czy wszystko już się zagoiło na linii szwów ?
- czym są to co zaznaczyłem czerwonymi okręgami ?
- czy mam oponkę czy opuchliznę i jak jej się pozbyć ?
- jaki styl został użyty przez lekarza ?
- ile jeszcze może potrwać gojenie ?
- czy te strupki na linii szwów odpadną same czy pozostanie po nich blizna ?

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
 

on22

New member
Nic się nie zmieniło przez tych kilka dni?
Wrzuć aktualne foty.
Żółta wydzielina, jeśli nie śmierdzi, to raczej nic groźnego, różne wysiewy mogą się pojawiać po zabiegu.
Opuchliznę oczywiście, że masz. Ja mam do dzisiaj co prawda minimalną już bardzo, ale jak się przypatrzę, to widzę. Minął miesiąc od zabiegu wczoraj. Z czasem samo schodzi.
Co do stylu to nie mam pojęcia, sam nie wiem, w jaki sposób mnie lekarz pociął :D
Gojenie z reguły trwa do miesiąca czasu, jeśli nic niepokojącego się nie dzieje. Strupki same odpadną, to też miejsca, które muszą się zagoić. Daj sobie czas i dbaj o higienę.
Gdzie miałeś zabieg?
 

WOJP

New member
2 - Album on Imgur - nowsze zdjęcia, co to za biało-żółta wydzielina ? dostałem zalecenie smarowania maścią witaminową ( jaką kupić ? ) oraz mycie mydłem już bez używania octeniseptu. Czy wszystko jest OK ?
 

on22

New member
Zgaduję, że skoro są zalecenie, to i wizyta kontrolna u lekarza była.
Spytałeś lekarza oto samo?

"dostałem zalecenie smarowania maścią witaminową ( jaką kupić ? ) " Lekarz nie powiedział jaką?

Wybacz, że zaczynam tak od dupy strony, ale trochę to dla mnie dziwne, że dostałeś takie niesprecyzowane zalecenia.

Jak już wcześniej pisałem, jeśli ta wydzielina nie śmierdzi, czyli nie jest ropą, a raczej z tego, co widać nie jest po po paru dniach i nic nie robienia ze stanem zapalnym raczej by się zaczęło babrać i wyglądałoby gorzej. Bierzesz normalną kąpiel w wannie, czy prysznic?
Usiądź do wanny, jeśli lekarz Ci tego nie zabronił i wymocz sprzęt. Sorry, że to powiem, ale wygląda przynajmniej na zdjęciach trochę tak, jakbyś nie bardzo dbał o higienę w tym miejscu. Wiem, że mogą być przed tym jakieś obawy, bo sam takie miałem, ale myć trzeba, tym bardziej, jeśli odstawiłeś octenisept.
 

WOJP

New member
Wizyty kontrolnej nie było wysłałem zdjęcia przez email a lekarz wysyła odpowiedzi a co do higieny codziennie biorę prysznic i mydłem myje nie wiem czy mi wolno kąpiel brać wysłałem pytanie do lekarza w tej sprawie. Można zzamiast kąpieli pomoczyć np. W misce, kubku ?
 

on22

New member
Ja do dzisiaj przed kąpielą w wannie biorę prysznic i, że tka powiem wymywam "newralgiczne" miejsca, zanim usiądę w wannie, żeby nie moczyć wacka w bakteriach.
Moczenie w miscej, czy kubku z pewnością wyeliminuję ten problem w całości, ale ja tam od zawsze wolałem kąpiele w wannie. Fakt, z początku nie mogłem ich brać, lekarz mi zabronił, ale w tej chwili jest to u mnie nawet wskazane, dlatego poczekaj, co lekarz odpowie.
Dodatkowo zadaj mu te wszystkie pytania, które napisałeś tutaj na forum. Szczególnie w sprawie śordków, które masz stosować.
Nikt inny poza doktorem, teoretycznie nie będzie Ci w stanie prawidłowo doradzić, bo każdy inaczej przechodzi proces rekonwalescencji.
 

WOJP

New member
Trudno wymyć tę biało-żółtą wydzielinę podczas prysznica najpierw opłukuje ranę wodą a później smaruję ją mydłem a następnie spłukuje ale chyba nic to nie daje bo wydzielina pozostaje a gdy któraś odpadnie to jest pod nią czerwona jeszcze niezagojona rana nie wiem czy myć mocniej w tych miejscach żeby to oderwać czy raczej delikatnie
 

on22

New member
Na pewno nie rób nic na siłę. Niczego nie odrywaj, nie szoruj. Dlatego moim zdaniem kąpiel powinna być lepsza.
 

WOJP

New member
Lekarz nic o wyciąganiu nie wspomniał narazie a sam nie wiem czy mogę sobie to wyjąć ponieważ nie wiem czy się zagoiło wszystko.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Minął miesiąc. 2 razy juz sie zroslo. Niedługo to ci zacznie sie robic stan zapalny od nich. Jak sam nie umiesz albo sie boisz to idz do lekarza. Jakas pigula powyciaga i juz.
 

Podobne tematy

Do góry