• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

13 dni po zabiegu...

Hej 13 dni temu mialem zabieg obrzezania. Wszystko fajnie krew sie nie pojawia, nadwrazliwosc troche jeszcze jest. Ale mam 2 pytania.
Czy ta opuchlizna napletka zejdzie po wypadnieciu szwów? I kiedy to sie stanie mnie wiecej
 

Skazany

Active member
Hej 13 dni temu mialem zabieg obrzezania. Wszystko fajnie krew sie nie pojawia, nadwrazliwosc troche jeszcze jest. Ale mam 2 pytania.
Czy ta opuchlizna napletka zejdzie po wypadnieciu szwów? I kiedy to sie stanie mnie wi
Podpisuje sie pod pytaniem ja mam 27 dobe po zabiegu, a opuchlizna pod zoledziem wciaz trzyma.
 

MKD

Active member
Czasami zeby opuchlizna zeszla musza wypasc najpierw szwy. Ja scisnalem opatrunkiem tak jak sie dalo i zeszla bo wiadomo blizna uciska i utrudnia odplyw limfy. W momencie kiedy nacisk opatrunku byl wiekszy nis blizny opuchlizna zniknela. Teraz zrezygnowalem z opatrunkow calkowicie - nosilem je tylko zeby scisnac opuchlizne i zobaczymy czy wroci czy nie bo jednak mam jeszcze szwy
 

Skazany

Active member
Czasami zeby opuchlizna zeszla musza wypasc najpierw szwy. Ja scisnalem opatrunkiem tak jak sie dalo i zeszla bo wiadomo blizna uciska i utrudnia odplyw limfy. W momencie kiedy nacisk opatrunku byl wiekszy nis blizny opuchlizna zniknela. Teraz zrezygnowalem z opatrunkow calkowicie - nosilem je tylko zeby scisnac opuchlizne i zobaczymy czy wroci czy nie bo jednak mam jeszcze szwy
Ja mialem totalnie na odwrot, pierwsze dni bez opuchlizny pod zoledziem, dopiero wyszla mi ta korona cierniowa po 2 tygodniach.
 

MKD

Active member
podobno altacet cos daje. U mnie tez to jest napletek wewnetrzny spuchniety, tzn tak mi sie wydaje. Podejrzewam, ze opuchlizna wroci dopoki nie pozbede sie szwow ale sie tym nie martwie bo na szczescie we wzwodzie jest ok
 

MKD

Active member

Sam nie wiem czy ta rozowa skora powinna sie tak ukladac czy nie. W kazdym razie calosc jest w miare rowna, nie ma tak jak na poczatku, ze ta rozowa skora byla zdecydowanie wieksza od reszty no i jest tak jak mowil lekarz, delikatnie nachodzi na zoladz
 

Skazany

Active member
podobno altacet cos daje. U mnie tez to jest napletek wewnetrzny spuchniety, tzn tak mi sie wydaje. Podejrzewam, ze opuchlizna wroci dopoki nie pozbede sie szwow ale sie tym nie martwie bo na szczescie we wzwodzie jest ok
Braunovidon, a tak to robic przymoczki z rumianku 20-30 minut zimny rumianek napar zrobic i moczyc sprzet tam. Ja tak sobie wyleczylem poczatkowy obrzek dosc szybko, teraz nie mam jak dzialac bo przeciez nie bede moczyl dydola w robocie.
 

Krzychu89

New member
Cześć,
Panowie, mam chyba podobnie jak Wy. Jestem po zabiegu 21 dni, pozostały mi jeszcze dwa szwy. Po lewej stronie członka poniżej linii cięcia mam jeszcze niewielką opuchliznę. Na początku myślałem, że lekarz może zostawił mi w tym miejscu więcej skóry i że taka fałda mi pozostanie. Jednak patrząc na Wasze przypadki i na to co piszecie, mam nadzieję że to tylko opuchlizna. Generalnie widać ją tylko gdy penis jest w spoczynku, gdy jest w pełnym zwodzie wygląda dobrze. Co o tym myślicie?

 

Skazany

Active member
Co do wzwodu to nie jestem w stanie sie okreslic, podczas lekkiego wzwodu bo tylko taki moge osiagnac nie moge odslonic napletka ponizej zoledzia to chyba jest po prostu taki rodzaj obrzezania, obrzek limfatyczny ma prawo sie utrzymywac do 3 msc, to nie są oponki prawdopodobnie. Bo oponka sie chyba nie wchłania. 21 dni po zabiegu i juz ci szwy powypadaly?
 

Krzychu89

New member
Co do wzwodu to nie jestem w stanie sie okreslic, podczas lekkiego wzwodu bo tylko taki moge osiagnac nie moge odslonic napletka ponizej zoledzia to chyba jest po prostu taki rodzaj obrzezania, obrzek limfatyczny ma prawo sie utrzymywac do 3 msc, to nie są oponki prawdopodobnie. Bo oponka sie chyba nie wchłania. 21 dni po zabiegu i juz ci szwy powypadaly?
Lekarz po zbiegu od razu mi powiedział, że szwy wypadną po 2-3 tygodniach. Zostały mi tylko na wędzidełku, bo miałem je wydłużane. Ja już mam pełne wzwody i nie są one bolesne- ale tak jak piszesz miałem obrzezanie całkowite. W żaden sposób nie odczuwam bólu nawet przy pełnym mocnym wzwodzie, wcześniej do tego nie dopuszczałem, a teraz w sumie po tak długim okresie przerwy od jakichkolwiek dostań mam je dosyć często w ciągu całego dnia.
 

Podobne tematy

Do góry