• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

10 dni po zabiegu częściowy

Avix

New member
Cześć.

29.01.2022 roku miałem zabieg obrzezania częściowego (tak mi się wydaje) wraz z wydłużeniem wędzidełka. Zabieg poszedł bez komplikacji, nie miałem do dni dzisiejszego żadnych problemów z oponką, czy czymś innym. Nosze go od początki z nasuniętym napletkiem na żołądź i skierowanym do góry. Po zabiegu dostałem do stosowania Neomycynium w aerozolu, Detreomycyna 2% oraz doustnie Xyvelam. Ostatnio tj. 04.01.2022 byłem na kontroli gdzie lekarz powiedział ze wszystko jest ok i zapisał dodatkowo do czasu wypadnięcia szwów maść Triderm oraz żeby szwy zacząć pociągać pokolo 3 tygodnie od wyzuty kontrolnej z racji ze są to rozpuszczalne szwy. Wszystko stosuje 2 razy dziennie a przed tym myje wszystko woda i szarym mydłem. Jednak od momentu powrotu do domu borykam się z jednym problemem a mianowicie okropnym bólem lewej strony oraz obok wedzidelka (zamieszczone na zdjęciu). Prawa strona goi się ok jednak problem jest z lewa, dodatkowo występuje tam tak jakby „gula” która bolą w czasie dotyku oraz w momencie nakładania i ściągania napletka z żołędzia. Może ktoś z was miał podobny problem ? (Resztę zdjęć zamieszczę jutro po zrobieniu)
 

nope

Well-known member
Na poczatek to nie stosuj tridermu dluzej niz 3 dni bo to mocny steryd. Reszte ci odpowiem jak wstawisz zdjęcia.
 

nope

Well-known member
Tak dla jasnosci. Sorka jeblem sie z tym tridermem. (Sam stosowałem po zabiegu) i kojarzylo mi sie ze czytalem ulotke i pisalo zeby nie stosowac dluzej niz kilka dni ale juz obczailem ze tam tak nie pisze. Co do jeszcze tej masci to pamietam ze lekarz mi ja przepisal i zalecil po zabiegu 3 dni smarowac a potem stop stad chyba tak napisałem🤣
W kazdym razie to steryd wiec poczytaj sobie przy okazji jak go nakladalem to sie dziwilem ze mi go kaze nakladac bo pisze zeby nie stosowac na rany.
Co do zdjęcia. Ogólnie poza tym dziwnym kolorem skóry (siny kolor)w tamtym miejscu co zaznaczyłeś to jest wszystko ok. Bóle to też normalka miales wycinana skore i zszywana to będzie boleć wiec spokojnie.
 

Avix

New member
Może to jeszcze jakiś siniak jest, ogolnie te czerwone miejsca strasznie bolą przy dotyku. Dodatkowo w tym miejscu gdzie zaznaczyłem tez jest jakby taka oponka ale to chyba nie oponka i do tego bardzo tkliwa również
 

nope

Well-known member
Tak może być siniak. Normalka że boli. Oponki nie dostrzegam narazie. Obstawialbym opuchlizne. Z tymi czerwonymi miejscami to jest tak ze nasze fiuty roznie reagują na zabiegi i zmieniają kolory jak kameleony choć czerwony może wskazywać na jakiś stan zapalny ale tylko może. Normalne tez ze napletek wewnętrzny i żołądź jest tkliwy bo masz jeszcze nadwrażliwość.
 

Avix

New member
Wolałem najpierw tu zapytać bo może ktoś miał coś równie podobnego co z czasem mu przeszło i trochę by mnie uspokoił bo nie uważam ze jest zepsuta robota bo wydaje mi się ze nie. Napletek schodzi bez problemu nawet i przy wzwodzie za żołądź. Tylko pojawia się ten ból dość mocny w czasie mycia czy nakładania maści
 

Avix

New member
Zdjęcia w spoczynku, najbardziej zastanawia mnie właśnie prawa strona może teraz będzie widoczna bardziej, czy to z czasem minie, czy tak zostało zszyte i zostanie już tak do końca ?
 

nope

Well-known member
Przejdzie to raz a dwa to sie wypłaszczy tamto miejsce po czasie. Teraz jest przy okazji troche opuchnięte.
 

Avix

New member
Może ktoś jeszcze z was miał podobnie lub zbliżony stan i mógłby się podzielić jak to w dalej wyszło u niego
 

Avix

New member
Powie mi ktoś czy te białe „plamki” mam nadzieje ze widoczne, to rzecz normalna czy coś się dzieje ? Pojawia się to w miejscach wcześniej czerwonych które były bardzo czule, teraz już jest normalne czucie tam bez bólu
 

nope

Well-known member
Może z lekarzem to skonsultuj? Bo tak ciezko cos powiedziec. Ogolnie zoladz roznie dziwacznie reaguje u niektorych na odkrycie i na powietrze ;v u mnie to rozne plamy i bomble się robiły z dupy i kolory sie zmieniały jak kameleon
 

Avix

New member
Może to takie płatki skory które potem będą się odrywać ? Gdzieś czytałem ze ktoś miał to z powodu powietrza i mycia i tak reaguje żołądź. Nie swędzi mnie to ani nie boli, smaruje tam różnymi antybiotykami od lekarza wiec mysle to nie są raczej żadne zakażenia
 

Avix

New member

Dziś mija 14 dzień od zabiegu. Rano podczas codziennego smarowania maściami wypadły mi dwie końcówki szwów (szwy rozpuszczalne). W ich miejsce zrobiły się takie białe coś jakby rozejście się, jednak nie wiem czy to jest rozejście ponieważ jest ono sklejone z napletkiem wewnętrznym i zewnętrznym, nie ma tam żadnej dziury, nie ma żadnego płynu ani nieprzyjemnego zapachu. Czy to coś normalnego czy mam się martwić ?
 

Avix

New member
A i jeszcze jedno, czy mogę już po tych 2 tygodniach przestać chodzić z uniesionym do góry ? Oczywiście napletek jest zsuniętych na żołądź. Czy nie powstanie oponka jak już po tym czasie będzie normalnie
 

Podobne tematy

Do góry