• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Stulejka częściowa 16lat

oxgh

New member
Witam od jakiegoś czasu zauważyłem dość duży problem z moim penisem ponieważ posiadam stulejkę częściowa, mam 16lat jest to dla mnie trochę problematyczna sytuacja w życiu miłosnym, czytałem na jakiś forach że można ją zlikwidować podczas ściągania napletka w stanie spoczynku normalnie chodzić z nim i podobno ma się to poprawić czy jest wogule jakiś sens tego? Rodzica nie mówiłem ponieważ wydaje mi się że z bagatelizują ten problem i powiedzą coś w stylu zniknie samo etc, są jakieś domowe metody bym mógł to jakoś zlikwidować? Bez żadnych leków na receptę ani wizyt u lekarza? Także ciężko mi jest dbać o higienie w takim miejscu, ból jest starszy gdy próbowałem go umyć bądź wogule spróbować ściągnąć owy napletek gdy mi sie to nawet uda to i tak odrazu odskakuje i wraca, jest szansa że przez te 2 lata problem sam zniknie? Z góry dziękuję za odpowiedź
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Samo nic nie zniknie. Rozciąganie moze da moze nie, jak masz problem z bólem to i ciezko bedzie ci to rozciągnąć bo sie nie przełamiesz. A tak w ogóle to "w ogóle" a "nie wogule"
@stulejkakrakow ty umiesz co innego napisać niż tylko daj foty? 15 postow i w prawie każdym tylko zapytanie o fotki
 

oxgh

New member
Patrząc na fakt że jestem młody napewno lepiej mi zainterweniować teraz i próbować to rozciągnąć i czegoś popróbować, jedyna obawa to że może mi się przy tym zerwać/pęknąć napletek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Matiii

Member
Jeżeli odczuwasz mocny ból to nie ściągaj tego na siłę, takie coś doprowadza do mikrouszkodzeń, kiedyś sam próbowałem ściągać to pojawił mi się naczyniak na wędzidełku o którym się dowiedziałem po zabiegu (nie wiem czy to przez to jednak następstwem mikrouszkodzeń mogą być krwiaki, więc z nikąd się nie pojawił) Osobiście nie wierzę że całkowicie problem zniknie na domowy sposób, jednak jak odczuwasz ból to po prostu to nie ma sensu, w twoim wieku też nic nie mówiłem rodzica, ale to bardziej że wstydu, jak ukończyłem 18 lat od razu zabrałem się za to, ale i tak powiedziałem rodzicą bo na zabieg musiał ktoś ze mną jechać, bo trochę daleko i na zalecenie doktora. Uważam że powinieneś powiedzieć rodzicą, jestem miesiąc po zabiegu i żałuję jednego...że nie mija od niego dwóch lat. Są różne metody leczenia stulejki więc na spokojnie🙂, na forum jest wielu polecanych specjalistów, więc może jest jakiś w pobliżu twojego miejsca zamieszkania.
 

Matiii

Member
Doktorzy u małych dzieci stosowali często maści sterydowe i u niektórych pomogło, a u innych nie (np. u mnie nic nie dało) w twoim wieku to raczej nie wchodzi w grę, bo raczej skuteczne nie będzie. Wydaje mi się że jeżeli chodzi o zabieg to najskuteczniejszą metodą jest obrzezanie, ale takie obrzezanie ma też swoje style. Jak już pisałem, wizyta u dobrego urologa rozwieje wątpliwości
 

Dawid88

Member
Jeśli zsunięcie napletka w spoczynku sprawia Ci ból to chyba marne szanse na rozciągnięcie. W takim przypadku najlepiej zadziałać od razu, ale jeśli wiesz, że nie dogadasz się w tym temacie z rodzicami, to pozostaje Ci czekać do 18.
 
Ostatnia edycja:

amenek5

Active member
Ja osobiście nie polecam domowych sposobów. Jak coś pójdzie nie tak to aby zrobisz sobie więcej kłopotów i tyle. Z tego co piszesz to chyba musisz czekać do 18 roku życia i tyle. Chodziaz ja bym próbował powiedzieć rodzicom za wszelką cenę. Przechodziłem ten sam problem w twoim wieku. U mnie mama aby powiedziała że się na tym nie zna i zawiezie mnie do lekarza i on oceni.
 

Matiii

Member
@amenek5 też tak uważam z tymi domowymi sposobami. Jeżeli chodzi o rodziców to u mnie była podobna sprawa i od razu zarejestrowałem się do lekarza, po tym jak powiedziałem że musi zainterweniować, nie było problemu. Do autora postu: jestem zdania że jeżeli jest problem z higieną to ja bym się tego pozbył jak najszybciej, dla własnego spokoju i dobra, porozmawiaj z rodzicami i przedstaw argumenty za, bo na pewno jest ich sporo, u mnie już zaczęły się problemy bólowe i czasem problem z oddawaniem moczu, dlatego głównie zdecydowałem się na wizytę u urologa.
 

Trolo

Well-known member
Z tego co czytam, to ból pojawia się podczas mycia czyli masz wrażliwą żołądź. Pozbędziesz się tego często zsuwając napletek podczas mycia i dotykając go. Innej rady nie ma. Po ewentualnym obrzezaniu nadwrażliwość będzie bardzo duża i jeżeli częściowo sobie z nią teraz poradzisz, to później będzie łatwiej.
To, że napletek sam wraca to jest normalne. W spoczynku jest go dużo i automatycznie nasuwa się na żołądź.
Z pewnymi problemami można sobie poradzić w domu, ale to nie jest kwestia dni czy tygodni, a raczej miesięcy. Skóra się powoli rozciągnie. Podobnie jak z przybieraniem na wadze "tyciem" czy ćwiczeniami. Jak przesadzisz i zbyt szybko to się stanie powstają rozstępy. Jak powoli z głową to skóra jest normalna. Dlatego może komuś nie wyszło/nie wychodziło bo było zbyt szybko, nie odpowiednio.
Dlatego musisz sam zdecydować co jest dla Ciebie dobre. Na początek proponuję w spoczynku zacząć dbać o higienę i stopniowo pozbywać się nadwrażliwości żołędzi.
 

Podobne tematy

Do góry