• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Plastyka napletka

Robercik1095

New member
Witam. Jestem 9 dni po plastyce napletka. Na zdjęciach prezentuje się jak to wygląda. Myślicie, że to normalne i jeszcze zejdzie ? Szwy po jakim czasie powinny zacząć odpadac ?
 

nope

Well-known member
Roznie szwy wypadaja zalezne od wielu czynników ale jezeli nie wypadna po 3 tyg to do usunięcia. Na fotkach ogolnie nie ma sie do czego przyczepic. Nosisz tak napletek zsunięty czy nalozony na zoledzia?
 

nope

Well-known member
Zalecił Ci tak lekarz? Noś nasunięty. Jak masz zsunięty jest utrudniony przepływ limfy i w takim wypadku wchłaniac się będzie dłużej.
 

Robercik1095

New member
Próbowałem nasunąć go, lecz nie mam możliwości. Przeszkadzają szwy, które uniemożliwiają nasunięcie skórki. We wtorek mam wizytę kontrolną więc myślę że lekarz mi usunie szwy.
 

nope

Well-known member
Tak ci sie tylko wydaje. Zbadaj temat "oponka" na forum. W przypadku obrzezania częściowego jak jest utrudniony przeplyw limfy to robi sie przyslowiowa oponka(nie wiem czy tak samo jest w przypadku plastyki) Pomaga na to nalozenie napletka na zoladz. Z reguly pacjent sam nie jest w stanie tego zrobic ale lekarz jest w stanie to przecisnac i zalozyc. Generalnie jak ci nie rosnie z dnia na dzien coraz bardziej to mysle ze mozesz poczekać do tego wtorku albo poprosic o wizyte wcześniej.
 

nope

Well-known member
No i git. Powinno pomóc. Dopoki jest to swieże itd, masz szwy to sciagaj tylko do mycia sie i nie zostawiaj na dlugi czas sciagnietego.
 

Podobne tematy

Do góry