• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

7dni po zabiegu, straszna wrażliwość

ukasz88

New member
Witam, dzisiaj mija siódmy dzień od zabiegu całkowitego obrzezania, na wędzidełku jest mała ranka która cały czas skleja się z bandażem i każda zmiana opatrunku powoduje jej lekkie otwarcie ale z tego co czytałem to norma. Wczoraj czyli 6 dni po zabiegu spróbowałem chodzić już bez opatrunku i jest to niemożliwe, ból jaki sprawia dotyk żołędzia o bieliznę jest ciężki do zniesienia i chodzę jak kaleką dlatego musiałem wrócić do opatrunku. Czy jest jakaś maść lub sposób żeby ten ból złagodzić? Jak to wyglądało u was. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

nope

Well-known member
Nie rozumiem. Ranka od wedzidelka ci sie ciagle rozwala a ty chcesz chodzic bez opatrunku przeciez wtedy jeszcze gorzej bedzie. Uzywaj wody do zdejmowania opatrunku. Rozmoknie to latwiej bedzie odchodził to ci strupa nie bedzie za kazdym razem odrywać. Tabsy ci na zoledzia nie pomoga. Tutaj jedynie czas i nic więcej.
 

ukasz88

New member
Nie rozumiem. Ranka od wedzidelka ci sie ciagle rozwala a ty chcesz chodzic bez opatrunku przeciez wtedy jeszcze gorzej bedzie. Uzywaj wody do zdejmowania opatrunku. Rozmoknie to latwiej bedzie odchodził to ci strupa nie bedzie za kazdym razem odrywać. Tabsy ci na zoledzia nie pomoga. Tutaj jedynie czas i nic więcej.
Cały czas sugeruje się zaleceniami lekarza, myślałem że już po 7 dniach mogę chodzić bez opatrunku a opatrunek najpierw namaczam wodą i czekam chwilkę dopiero zdejmuje ale zawsze lekko się sklei z wedzidełkiem. Największym problemem jest jednak straszny dyskomfort i ból z racji odsłoniętego żołędzia który ma kontakt z bielizną. Po jakim czasie można spodziewać się że zołądź przyzwyczji się przynajmniej trochę do nowych warunków? Da się to jakoś przyspieszyć jakąś maścią ?
 

mati12

Well-known member
Niestety nic nie da się przyśpieszyć wszystko Potrzebuję czasu tak jak pisze nope zbyt szybko zdjąłeś opatrunek jeszcze przyhaczysz gdzieś szwami i coś niepotrzebnie narobisz
 

nope

Well-known member
Ciezko powiedziec kiedy ci przejdzie. U jednego to pare dni u drugiego 2 tygodnie a u trzeciego miesiac.
 

ukasz88

New member
Rozumiem, bardzo dziękuję za odzew . Z racji tego że mam wyłoniona czasową ileostomie to używam kosmetyków które mam do pielęgnacji stomii czyli pianki i żelu PRESENTA to raczej nie zaszkodzi a pomoże. Pozdrawiam
 

ukasz88

New member
Mam jeszcze tylko jedno pytanie, czym mogę posmarować wędzidełko i okolice żeby nie przyklejało się do opatrunku? Każda zmiana opatrunku to otwarcie małej ranki która tam jest, w ten sposób to się nigdy nie zagoi
 

Podobne tematy

Do góry