Witam. Otóż mój problem zauważyłem ze cztery lata temu mając wówczas 16 lat. Po dwóch latach zdecydowałem się pójść do lekarza, któremu powiedziałem, że mam stulejkę po czym on zapytał dlaczego tak sądze – wytłumaczyłem mu, iż nie mogę ściągnąć skóry z penisa. Następnie lekarz chciał to sprawdzić no i ... udało mu się ściągnać skóre aczkolwiek mnie to tak jak by kuło. Lekarz stwierdził "zobacz mówiłeś, że się nie da a się da". Powiedziałem, że samemu mi się nie udało a poza tym boję się, że coś się stanie. Stwierdził, że rzeczywiście istnieje problem (i tu nie pamiętam czy powiedział, iż to stulejka czy wędzidełko) i będzie raczej konieczny zabieg z tym, że nie wie czy mi to się uda jak ciężko było mi nawet mu dać dotykać mojego sprzętu. Ustatliliśmy, że przepisze mi maść przeciwzapalną ponieważ mam małe zapalenie oraz po tej maści mam użyć kolejnej o nazwie Advantan, która BYĆ MOŻE coś pomoże i będzie po sprawie ale raczej i tak bez zabiegu się nie obędzie więc proponował przyjść po dwóch miesiącach a ja mam smarować i próbować ściągać. Pierwszą maść używałem jak należy, następnie próbowałem z tą drugą ale zaniedbałem to ze względu na wyjazd wakacyjny. Często myślę o swoim problemie i nie jest z nim łatwo tym bardziej, że mam nową dziewczynę (poprzednia o tym wiedziała i coś tam działaliśmy – tej jeszcze nie ufam na tyle żeby o tym powiedzieć a już zaczyna się coś dziać) więc trzeba się tej wady pozbyć. Problem w tym, że (już trochę mniej ale nadal) boję się oraz dopiero co dostałem nową prace więc nie bardzo wypada mi iść na zwolnienie.
W związku z dwiema powyższymi opcjami zacząłem zastanawiać się nad jak najlepszymi rozwiązaniami i zauważyłem kilka postów na temat zabiegu laserowego. Nie jestem tylko pewien czy istnieje możliwość tylko usunięcia problemu z wędzidełkiem poprzez zabieg laserowy czy jest też taka możliwość w przypadku stulejki (przeglądając google taką opcje udało mi się znaleźć tylko jedną więc wolę się upewnić). Nie mogę znaleźć też nigdzie szerzej opisanych informacji na temat tej metody ale widzę, że coraz więcej osób o nią pyta a podobno szybciej się goi co jest dla mnie ważne.
Jeżeli ktoś takowe posiada prosiłbym o namiary do miejsc, w których wykonują takie zabiegi laserowe – najbardziej mnie interesuje województwo mazowieckie oraz możliwość zrobienia tego na ubezpieczenie jednak obawiam się, że takiej opcji może nie być więc prosze też o miejsca z poza mazowieckiego i nawet z opcją prywatną przynajmniej zorientuje się jakie są tego koszty.
Zastanawiam się też nad tym, którą z opcji miałbym wybrać – obrzezanie czy plastyka. Wolałbym raczej żeby wyglądał ON po zabiegu normalnie a więc chyba lepiej plastyka ale boję się tych powrotów choroby więc może częsciowe obrzezanie. Nad tym się jeszcze zastanowie teraz najważniejsza jest dla mnie możliwość zabiegu laserowego, także zoirentowanych proszę o pomoc.