Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowanych

 1. #1
  Junior Member
  Dołączył
  wrz 2013
  Posty
  3
  Oznaczenia postów

  Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowanych

  Cześć,

  jestem już ponad rok po zabiegu usunięcia stulejki. Rok temu w czerwcu miałem zabieg obrzezania w klinice Ibis u dr. Torza.
  Zdecydowałem się po roku napisać, bo czuję się winny to Wam, użytkownikom tego forum. Otóż sam NIGDY bym się na zabieg nie zdecydował, gdyby nie Wasze forum.
  Zabiegu nie żałuję, jedynie nie mogę sobie wybaczyć, że zdecydowałem się aż tak późno, bo w wieku 35 lat!
  Miałem stulejkę całkowitą, dr. Torz nazwał ją słoniowa trąba. Napletek był dużo za długi i zwężony na końcu, przykrywał całą żołądź i jeszcze zostawał kawał skóry w kształcie trąby słonia. Jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało, dla mnie to śmieszne nie było, bo kompletnie uniemożliwiało mi normalne życie seksualne.
  Jestem i byłem strasznym panikarzem mdlejącym na widok samej pielęgniarki, nie mówiąc już o widoku strzykawki czy jakichś narzędzi chirurgicznych.
  A jednak potrzeba wyprostowania sobie życia okazała się silniejsza.
  Zdecydowałem się na obrzezanie i oznajmiłem o swoim wyborze lekarzowi już na pierwszej wizycie, bo wyczytałem na forum, że:
  - obrzezanie gwarantuje, że problem nie nawróci
  - obrzezany członek jest ładniejszy
  - będąc obrzezanym (jak czytałem wcześniej) seks można uprawiać dłużej (zanim się "dojdzie")
  Po roku czasu stwierdzam, że rzeczywistość przeszła moje najśmielsze oczekiwania.
  - oczywiście, że problem nie wróci, bo nie ma takiej fizycznej możliwości. Żołądź jest zawsze odkryta. Po około 2-ch tygodniach od zabiegu przystosowała się do nowej sytuacji, początkowo było dość ciężko, bo była strasznie nadwrażliwa, ale to minęło. Owszem, jest wrażliwa, ale nie nadwrażliwa.
  - wizualnie nie mam nic do zarzucenia. Bardzo ładnie mi się wszystko zagoiło. Mój chłopak powiedział nawet, że gdyby nie wiedział, to by śladu po szwie nawet nie zauważył (mimo, że miałem też wycięte wędzidełko, więc jednak ingerencja była spora)
  - seks może trwać dużo dłużej niż wcześniej. Ale jest jeden mały zgrzyt. Mianowicie, aby dojść potrzebuję teraz trochę ZA dużo czasu i ZBYT mocnej stymulacji. Czasem po prostu już nie daję rady dojść, bo jestem zbyt zmęczony - ale takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Jednak na napletku znajduje się najwięcej zakończeń nerwowych, które drażnione dają przyjemność. Ale i tak bym się nie zamienił. Lepszy jest długi seks czasem bez dojścia niż seks 10-cio sekundowy, bo mniej więcej tyle potrzebowałem wcześniej, przed zabiegiem.
  Sam zabieg nie jest ani trochę bolesny (można go nazwać "nieprzyjemnym", ale to głównie ze względu na to, że WIESZ co się dzieje i że kroją Ci wacka - zatem to raczej wynika z psychiki niż z rzeczywistych odczuć) z wyjątkiem kilku ukłuć znieczulających, ale te też są do przeżycia. Owszem, trochę się czuje, co tam lekarz grzebie przy wacku, ale nie za dużo. Ja jedynie pod koniec, przy szyciu miałem już chyba kocówkę znieczulenia i wtedy trochę zabolało w kilku miejscach, ale... to nic wielkiego.
  Zabieg trwa dość krótko. Zmieściliśmy się chyba w godzinie. Potem można iść do domu o własnych siłach. Trzeba pamiętać tylko o środkach przeciwbólowych, bo jak znieczulenie ustąpi, to pojawia się ból. U mnie nie pojawił się zbyt duży ból, wziąłem panadol (chyba) dwa albo trzy razy i później nie trzeba było.
  Wacek musi być dobrze chroniony opatrunkiem, który TRZEBA zmieniać po sikaniu (trudno by się goił oblany moczem). Ja osobiście miałem trudności w poprawnym oddawaniu moczu, bo nie umiałem sikać wackiem nie owiniętym napletkiem. Napletek wcześniej pozwalał kontrolować kierunek i wielkość strumienia. Po zabiegu lałem na wszystkie strony, ale to trwało raptem kilka dni. Potem się nauczyłem to kontrolować.
  Jak dbać o wacka po zabiegu?
  Przede wszystkim nie bać się zmieniać opatrunku. Oczywiście, samodzielnie robiony nie będzie tak profesjonalny, ale lepszy byle jaki, niż "umoczony" ;-)
  Ja zresztą zdecydowałem się odstawić opatrunek po 3-ch dniach. Szedłem już do pracy i postanowiłem tylko owinąć wacka płatkami higienicznymi i przykleić je plastrem, odpuściłem sobie gazę itd. itp.
  Po kolejnych dwóch dniach zrezygnowałem i z płatków, uznałem, że lepiej się zagoi jak będzie przesychał nieowinięty niczym. I to była dobra decyzja (w moim przypadku, bo ja się dość mocno pocę).
  Zrobiłem błąd, po około 6 dniach próbując samodzielnie użyć wacka w wiadomym celu. Jeszcze szwy nie były zrośnięte... Oczywiście natychmiast poleciała krew... Nie polecam... Wstrzemięźliwość JEST polecana i raczej NIEZBĘDNA.
  Acha, nie napisałem o pierwszej nocy po zabiegu - proszę z góry przygotować się na to, że spania NIE BĘDZIE. Należy ściągnąć albo nagrać ciekawe filmy lub wypożyczyć książkę. Po zaśnięciu, niestety przychodzi faza snu REM i natychmiast pojawia się wzwód, bolesny wzwód, bo wacek się napręża i rozciąga świeżutkie szwy.
  Oczywiście, nie ma pewnie takich mocnych, co by nie zasnęli na parę minut. Nie ma obaw, REM przychodzi po kilkudziesięciu minutach spania. Ja to zrobiłem tak, że nastawiłem sobie budzik w telefonie tak, aby dzwonił co 60 minut. W ten sposób nawet po zaśnięciu, wybudzałem się jeszcze przez fazą REM. Oczywiście to nie jest takie proste, wzwodu nie da się całkiem uniknąć, ale przynajmniej można go we wczesnej fazie "zlikwidować" (każdy jakieś tam swoje sposoby ma... - ja myślałem wtedy o tym, że zerwą się szwy i o innych nieprzyjemnych rzeczach i wzwód mijał jak ręką odjął).
  Druga noc jest podobna, z tym że można sobie pozwolić na dłuższe spanie. Każda kolejna jest lepsza. Chyba trzecia lub czwarta będzie już w zasadzie normalnie przespana…
  Dobrym rozwiązaniem jest załatwić sobie minimum dwa dni wolne po zabiegu. Lekarz wystawi L4 jeżeli go poprosić. Przynajmniej mi wystawił, na dwa dni. Jeżeli zechce dać więcej, to lepiej brać, bo przez pierwsze dni człowiek jest mocno niewyspany i ogólnie dość zmęczony.

  Podsumowując
  - zabiegu nie trzeba się bać;
  - jeżeli masz jakieś zahamowania, wstyd, czy cokolwiek związanego ze stanem swojego wacka (ze stulejką), to nie usuwając tego problemu możesz doprowadzić do nerwicy (jak w moim przypadku), której nie wyleczysz;
  - stulejka to raj dla zarazków, w tym wirusa HPV, który może powodować poważne schorzenia, w tym raka u kobiet. Mnie akurat to nie dotyczy, ale około 95% procent osób, które to czytają jest hetero, więc pomyślcie proszę także o Waszych dziewczynach/żonach;
  - po zabiegu seks jest lepszy, dłuższy;
  - dwie/trzy noce niewygód są warte późniejszych nocy ;-);
  - żołądź przystosuje się do nowej sytuacji i nie będzie nadwrażliwości (choć potrzeba na to parę tygodni);
  - mogą być przejściowe problemy z kontrolą kierunku i siły oddawania moczu, ale mijają szybko;
  - po zabiegu lepiej sobie załatwić parę dni wolnego – ale głownie ze względu na niewyspanie;
  - ostatecznie jak ktoś z jakichkolwiek względów nie akceptuje zabiegu obrzezania, to można wykonać zabieg mniej „drastyczny”, ale ja osobiście nie żałuję decyzji.

  Nie wahaj się, idź do urologa, pozbądź się problemu i nie czekaj tak długo jak ja.

 2. #2
  Junior Member
  Dołączył
  wrz 2013
  Posty
  29
  Oznaczenia postów

  Re: Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowa

  Cześć
  Wcześniej napisałem tutaj o swoim problemie, bo nie wiem na 100 % czy mam stulejkę czy po prostu zwężenie napletka, który można leczyć inaczej, niebawem kolejny urolog bo 1 stwierdził, że mam, inny, że nie. Mam pytania: czytając tutejsze forum przeczytałem, że doznania sexualne po zabiegu są mniejsze, to prawda? drugie: mam od zawsze b. wrażliwą zołądź, cieżko mi sobie wyobrazić, że będę miał go odsłoniętego, miałeś z tym problemy ? możesz coś o tym napisać, zabieg obrzezania jako plastyka, na czym to polega ? Napisałeś swieżego posta stąd mój list do Ciebie, pozdrawiam

 3. #3
  Junior Member
  Dołączył
  wrz 2013
  Posty
  3
  Oznaczenia postów

  Re: Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowa

  Odpowiadam:
  Ad.1. Doznania seksualne nie są dużo mniejsze, tylko trochę inne. Pozwalają na odbywanie dłuższych stosunków (u mnie tak się stało).
  Ad.2. Też miałem BARDZO wrażliwą żołądź. Może to dziwnie zabrzmi, ale nawet próbowałem ją przyzwyczaić wcześniej, ściągając na siłę napletek i przyklejając go plastrem, żeby nie powrócił "na miejsce" i tak się ubierałem, ale to był koszmar. Cały czas czułem dyskomfort, niemal ból, żołądź wysychała. Ogólnie było "do kitu". Jednak po zabiegu dość szybko to się unormowało, nadwrażliwość zniknęła. Trwało to jakieś 2-3 tygodnie. Ale w praktyce jak tylko zdjąłem opatrunek, mogłem normalnie funkcjonować, nadwrażliwość jużvwtedy na tyle zmalała, że nie miałem problemów.
  Ad.3. Nie wiem co mam napisać. Z tego, co wyczytałem tu na forum, to zabiegi można podzielić na dwie grupy: obrzezanie - czyli usunięcie napletka (i tu jest kilka rodzajów, sposobów wykonania) oraz plastykę, czyli korygowanie "poszerzanie" (nie wiem czy dobrze to rozumiem), czasem do tego dochodzi wydłużanie wędzidełka.
  Ale ja się zdecydowałem na obrzezanie, metodą Low&Tight, u mnie w grę wchodziło także usunięcie wędzidełka. Nie chciałem bawić się w plastykę, bo wyczytałem, że czasem są problemy z gojeniem, napletek znów może się zwężać. Pytasz, na czym to polega... No cóż,usuwają Ci nadmiar napletka (czyli skóry) i zszywają w tym rowku za żołędzią. U mnie cięcie było laserem, więc wyszło równiutko, ślad po cięciu jest ledwo widoczny (w zasadzie widać go tylko dlatego, że pozostałości wewnętrznego napletka przy samej żołędzi mają nieco inny kolor niż ta część, która była na penisie od zewnątrz.Od strony wędzidełka jest jeszcze lepiej, nie widać nawet śladu, że kiedykolwiek istniał...!
  Pomijając kwestie praktyczne, jest też o wiele lepiej wizualnie.

 4. #4
  Junior Member
  Dołączył
  wrz 2013
  Posty
  29
  Oznaczenia postów

  Re: Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowa

  Dzięki za odpowiedź. Wciąż to wszystko przede mną ale chyba czeka mnie całkowite obrzezanie. po prostu mam - zrobiło mi się w wieku 50-ciu lat - zwężenie gdzieś na wysokości 1/3 penisa, wyleczenie tego problemu to o ile rozumiem wycięcie jakby całej skóry nad czyli od samej góry napletka aż do zwężenia więc nie ma mowy o pozostałości po napletku a więc żołądź odkryta. No i jestem już dojrzały więc może gorzej będzie się goić, jak wycinałem migdały w wieku 40 to koszmar a u dzieciaków to cyk cyk i po sprawie. Ale chyba nie mam wyboru, po prostu w czasie erekcji bardzo mnie boli to zwężenie, bez erekcji jest ok. Długość seksu itd - dla mnie nigdy nie grała roli, niezależnie od wszystkiego dochodziłem wtedy gdy chciałem, czy po 2-4 minutach czy po 20 min, to kwestia pewnego doświadczenia w sexie i samej świadomości. Skoro po obrzezaniu sex jest dłuższy to oznacza to, że muszą być doznania, stymulacje penisa dłuższe. Mam pytanie, a jak jest u Ciebie np. z sexem oralnym, sex oralny to także stymulowanie ustami poprzez ściąganie i naciąganie napletka, tutaj więc stymuluje się tylko żołądź ? czy ta cześć obnażonego penisa - tam gdzie był kiedyś napletek - jest też wrażliwa na bodźce , czujesz to ? Podobnie jak jest z onanizmem? Będę wdzięczny za odpowiedź , dzięki!

 5. #5
  Senior Member
  Dołączył
  sie 2011
  Posty
  138
  Oznaczenia postów

  Re: Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowa

  Darek2200 mi lekarz przed zabiegiem powiedział, że doznania są przede wszystkim z głowy, a nie penisa. Coś w tym jest W każdym bądź razie małżonka moja jest zadowolona z zabiegu ;D Ja też Doznania są trochę inne, niektórzy mówią, że słabsze. Ja bym to jednak określił, że są inne. Jakoś mimowolnie zmienia się, dopasowuje sposób penetracji do nowych warunków. Są dni i pozycje, że dochodzę szybciej niż przed zabiegiem, a są takie, że schodzi mi to dużo dłużej. Dla jasności. Miałem stulejkę niepełną, czyli we wzwodzie mogłem zsunąć napletek ale często było to nieprzyjemne.
  Największe doznania, jeśli można tak to określić, zapewnia cięcie możliwie najluźniejsze i z pozostawioną wewnętrzną częścią napletka (też możliwie największą). Style ciasne, a w szczególności low&tight "zmusza" do większej pracy nad osiągnięciem orgazmu ;P

 6. #6
  Senior Member
  Dołączył
  paź 2009
  Posty
  301
  Oznaczenia postów

  Re: Rok po zabiegu - moja historia i porady dla niezdecydowa

  Wrażliwość seksualna się zmienia - nie obniża.

  Uaktywniają się nowe strefy, do tej pory ignorowane lub po prostu niezauważane. Model masturbacji i seksu się zmienia. Ale nic niekorzystnego się w związku z tym nie dzieje. Zapewniam, że penis dotnięty stulejką również może czasem odmawiać orgazmu mimo godzinnego "międlenia" (btw - seks trwający godzinę to wcale nie tak znów długo! Średnia wynosi oczywiście kilkanaście minut, ale i dwie godziny się kochać można)

Podobne wątki

 1. Do niezdecydowanych - Porady Wujka Rafika :]
  Przez rafik w dziale Stulejka
  Odpowiedzi: 136
  Ostatni post / autor: 06-09-17, 16:29
 2. Stulejka calkowita moja historia
  Przez piotrek944 w dziale Stulejka
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 22-03-13, 23:02
 3. Wyćwiczona stulejka - moja krótka historia
  Przez Booom w dziale Stulejka
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 06-01-13, 21:57
 4. Stulejka pełna - moja historia i pytania [tuit3raz]
  Przez tuit3raz w dziale Stulejka
  Odpowiedzi: 34
  Ostatni post / autor: 30-08-12, 16:28
 5. Po obrzezaniu całkowitym - moja historia + pytanie
  Przez sfolek w dziale Po zabiegu
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 04-09-10, 00:07

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40