• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie mieszków włosowych - jaka golarka elektryczna?

iks111

New member
Cześć wszystkim,
od dłuższego czasu walczę z zapaleniem mieszków włosowych, tzn. tak naprawdę dopiero dzisiaj po wizycie u detmatologa potwierdził im, że takie zapalenie mam. Problem jest oczywiście z goleniem twarzy - na policzkach/brodzie są mega zaczerwienienia, włoski wrastają się w skórę. Do tego, aby dokładnie się ogolić, muszę się golić pod włos, a wiadomo, co się wtedy tworzy na skórze... A nawet po takim zabiegu nie jestem dokładnie ogolony.
Dermatolog po dokładnym obejrzeniu stanu mojej skróy zalecił mi najpierw wyleczenie obecnych zmian antybiotykiem, a potem rozpoczęcie golenia się golarką elektryczną (do tej pory korzystałem z takiej z wymiennymi ostrzami). Nie mam pojęcia jakiej golarki szukać - czy moglibyście mi coś doradzić? Nie chciałbym wydać fortuny, widzę, że ceny są dość wysokie, ale fajnie byłoby zmieścić się w kwocie 200-300 zł.

Nie wiem na co zwracać uwagę - dermatolog powiedział, że golarka nie powinna za bardzo "ciągnąć włosków". Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ;)
 

moraj

Member
czesc nie stosuj antybiotyków na takie błachostki mozesz powiedzieć że zle to wyglada ale antybiotyk jest bardzo szkodliwy dla organizmu, stosuje sie go tylko w uzasadnionych przypadkach. Musialbym widziec Twoja twarz wiedziec coś wiecej o Tobie wtedy doradzilbym Ci jak zwalczyć problem. Tak na początek polecam Ci dermokosmetyk prof. Tołpa BALSAM PRZECIW PODRAŻNIENIOM kiedys byl dostepny w rossmanie teraz mozna zamowic go przez internet za okolo 30pln to jedyny krem ktory skutecznie zwalcza podraznienia po goleniu.
pozdrawiam
 

iks111

New member
Hej,
zapomniałem dodać - dermatolog przepisał mi antybiotyk w maści, nie doustny :) Spoko, znam rodzaj tych problemów, walczę teraz z tym, a wcześniej z trądzikiem od 8 lat. Pytam tylko o wybór maszynki elektrycznej :)
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak dluzszy zarost to kazda bedzie ciagla, nie wyrobi chocby nie wiem co. Golarka dziala inaczej niz do strzyżenia maszynka. Ja uzywam braun serii siedem. Jak go kupowalem w media markt pare lat temu to sprzedawca mi powiedział ze do twardego zarostu tylko braun. Te potrojne kolka co w philipsach ponoc nie gola tak dobrze. Nie wiem nie próbowałem jej nigdy. Tesc kupil ostatnio tez brauna tyle ze serii 3. Jak będziesz kupowac to patrz zeby byl ze stacja dokująca. Fajna sprawa.
 

iks111

New member
Dzięki za podpowiedzi :)
Po poczytaniu jeszcze kilka porad, także z innych forów, zdecydowałem się na PHILIPS S5400/06. Wygląda dobrze, można golić na sucho i mokro i podnosi włoski przy goleniu, co jest istotne przy wrastających włoskach. Nie ma niestety stacji dokującej, ale nie widziałem w takich cenach ze stacjami dokującymi. Wydaje mi się, że lepiej zwrócić uwagę na jakość mechanizmu golącego, niż stację.

Zarost mam krótki i raczej nie gęsty.
Dam znać za jakiś czas, czy spełni swoje zadanie :)
 

mattik

New member
Wydaje mi się, ze dobrego zakupu dokonałeś. Ja tez bardzo lubię Philipsa. Miałem już kilka modeli i teraz przed Świętami chcę nową maszynkę kupić w prezencie mojemu tacie i właśnie przeglądam na stronie producenta jakie są obecnie maszynki i sam już nie wiem na co się zdecydować, jakoś kupowanie dla siebie było łatwiejsze, możecie coś polecić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Podobne tematy

Do góry