• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 pytania dotyczące stulejki

roroo

New member
Witam.
Tak jak w temacie mam takie 2 pytania dotyczące stulejki, a konkretnie zabiegu obrzezania:
1. Jak to jest po zabiegu obrzezania całkowitego? Chodzi mi tutaj konkretnie o słońce i lato np miejmy taką sytuację, że idziemy na basen czy stoimy gdzieś np kilka godzin w słońcu. Czy coś się może stać, nie wiem jakieś oparzenia? Wydaje mi się, że nie, no bo penisa chronią majtki i spodenki też, ale wypowiedzcie się jak widzicie to wy, może wypowiedzą się już obrzezani, którzy już to przeszli i się z tym spotkali i wiedzą o co biega.
2. Chciałbym się zapytać co to jest na ujściu cewki moczowej takie jakby zaczerwienienie tak jak tutaj na zdjęciu poniżej, tylko te moje jest takie bardziej czerwone, bardziej zaczerwienione (ps pamiętam, że tak mam odkąd zacząłem się tym interesować i dowiedziałem się, że mam stulejkę) Zdjęcie poniżej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stulejka#/media/File:Phimosis.jpg
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
1. Nic się nie może stać. Jakiś czas po zabiegu nie wolno blizny wystawiać na słońce ani opalac w solarium. I mowie o każdej bliznie nie tylko po obrzezaniu. Wiec jak lubisz z gola dupa paradowac po plaży to niestety odpada przez parę miesięcy. Nic innego się nie stanie. To czerwone to norma. Ujście cewki jest czerwiensze niż reszta żołędzi. Oczywiście w granicach normy. Inaczej może być zapalenie.
 

roroo

New member
Nie lubię paradować z gołą dupą jak to określiłeś po prostu chodzi mi o lato i jeśli długo przebywam na dworze w pełnym słońcu w spodenkach to jak to wygląda. Dzięki za odpowiedź. A jakie Ty miałeś obrzezanie, u kogo i w jakim mieście?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ja nie miałem w Polsce robione. Obrzezanie mam pełne. Dlatego napisałem, nic ci nie będzie jak będzie w gaciach. Chyba ze w lato robisz zabieg. To wtedy może być problem jak w upał zaraz po zabiegu będziesz cały dzień na słońcu.
 

Danko

New member
ubranie skutecznie chroni przed promieniowaniem uv, więc don`t worry. Na plażę w gaciach czy na golasa wybrałbym się tak jak kolega wyżej napisał dopiero po całkowitym zagojeniu rany (około miesiąca po zabiegu).
 

roroo

New member
Dzięki panowie za odpowiedzi. A tak jeszcze czy to prawda, że w szpitalach, czyli na nfz nie robią obrzezania? To trochę nielogiczne jak dla mnie no bo jeśli ktoś ma stulejkę całkowitą no to w większości przypadków obrzezanie, więc chyba nikt na siłę nie będzie robił tej plastyki?

PS: Jakoś nie przepadam za bieganiem po plaży na golasa heh xD zresztą do naszego morza mam jakieś 500km, więc w wakacje jak coś to tylko basen w kąpielówkach :v :)
 

Podobne tematy

Do góry