• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ból napletka

Hałabała

New member
Witam,

prawie tydzień temu a dokładnie w ostatni piątek miałem zabieg plastyki napletka oraz podcięcia wędzidełka. Wszystko ładnie się goi, szwy wypadają, mogę obciągać napletek w spoczynku. Udało się nawet przy wzwodzie, co prawda było to niekontrolowane, z trudnościami, ale jest;) Tutaj zdjęcie do oceny:

imgur: the simple image sharer

Problem polega na tym, że przy obciąganiu napletka występuje ból w jednym konkretnym miejscu na czerwonej kropce, którą mam na ściągniętym napletku, pomiędzy żołędziem a szwami. Wygląda to tak:

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

W związku z tym mam pytanie co to może być? Miejsca szycia już raczej nie bolą, natomiast przy każdym obciąganiu napletka czuję ból w tym miejscu, nie jest jakiś nie do wytrzymania, ale jest to bardzo niekomfortowe i drażniące. Może być to jeszcze ranka po szwie który wypadł? Albo jeszcze po zabiegu od znieczulenia?

Pozdrawiam:)
 

sławek83

Moderator
Wszystko wygląda ładnie i moim zdaniem nie masz się czym martwić. Boleć ma prawo bo to dopiero tydzień po zabiegu. Cierpliwości kolego ;)
 

ehab

Member
Hałabało,
W swoim aparacie fotograficznym masz na pewno taki oto znaczek:

Wtedy będzie można "pogdybać" co to jest, bo póki co to widać jedynie zlepek czerowych pixeli ;)

Choć za pewne to jakaś dermatologiczna pierdoła pt.: "zapalenie gruczołu łojowego" ;)
 

Hałabała

New member
Witam ponownie,

jestem już dwa tygodnie po zabiegu. Wszystko zagojone, po szwach nie ma śladu ale pojawił się inny problem. Otóż tak jak w stanie spoczynku wszystko jest ok tak przy wzwodzie czuję duży dyskomfort z powodu ucisku napletka pod żołędziem. Mimo nacięcia i plastyki pierścień wydaję się wciąż za ciasny. Napletek sam nie schodzi, muszę go odwodzić ręką chociaż nie sprawia to zbytniego problemu. Nie ma przy tym bólu, ale jest nieprzyjemny uścisk. To jest to uczucie, przy próbie dalszego odciągnięcia napletka, jakby miało zaraz zaboleć;] Czytałem dużo o tym na forum, ale wiadomo co przypadek to inna historia dlatego prosiłbym o ocenę;)

Zdjęcia w spoczynku:

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

I przy wzwodzie:

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

Pozdrawiam
 

sławek83

Moderator
A niżej nie dasz rady ściągnąć napletka? Ogólnie nie wygląda źle, wszystko ładnie zagojone. Może faktycznie trochę widać zwężenie napletka ale wydaje mi się, że z czasem powinno jeszcze się rozluźnić wszystko.
 

Hałabała

New member
No właśnie niżej już nie mogę przez ten ucisk. W takim razie poczekam jeszcze z dwa, trzy tygodnie, zobaczymy co z tego bedzie;] Kupiłem też cepan może coś pomoże;]

Dzięki, pozdrawiam;]
 

ehab

Member
Blizna potrzebuje około 3 tygodni na wyprodukowanie odpowiedniej ilości kolagenu, który uelastyczni skórę - czyli blizna się "rozciągnie". Na ten moment wygląda to bardzo spoko. Około roku trwa zamiana blizny w skórę właściwą ;) Do tego czasu używaj (;)), a wszystko będzie ok;)
 

Hałabała

New member
Niestety, po okresie półtora miesiąca nie widzę znacznej poprawy. Próbowałem z kobietą, nie da rady, za bardzo boli przy próbie sciągnęcia napletka niżej. Wydaje mi się że wciąż mam za krótkie wędzidełko, także muszę się wybrać na poprawkę. W związku z tym kieruję pytanie czy mogę się ubiegać u tego samego lekarza o poprawkę w ramach reklamacji, czy znowu muszę wykładać tyle samo kasy na zabieg? Byłem prywatnie także żadnej gwarancji nie dostałem no ale w końcu gość spier... konkretnie i chyba mam prawo dostać coś w ramach rekompensaty?;p

Pozdrawiam
 

tomalke

New member
Hałabała, nie daję ręki, ale obawiam się, że nie ma szans na "reklamację". Podpisywałeś jakiś papierek przed zabiegiem? Ja na NFZ podpisywałem, ale nawet go nie czytałem. Wydaję mi się, że z tym jest jak z kanałowym w wypadku zębów. Tam też się podpisuję, że zawsze mogą wystąpić komplikacje i będzie trzeba poprawiać. Ale zawsze warto spróbować, bo jeżeli serio życiowy człowiek lekarz zobaczy, że odwalił lipe to przyzna się i poprawi.
 

fancom

New member
Hałabała możesz spróbować udać się do tego samego lekarza ale nie wiadomo jak Ciebie potraktuję :/
Jeżeli czujesz, że wędzidełko dalej masz za krótkie to pewnie po raz kolejny będziesz musiał udać się na zabieg wydłużania, a może w tym wypadku będzie lepiej je usunąć?
Najlepiej z lekarzem będzie trzeba pogadać i zobaczysz co Ci doradzi.
 

Hałabała

New member
No właśnie a za samą wizytę gdzie i tak zostanie stwierdzone że rzeczywiście do poprawy kolejna stówka ;> Cholerne konowały ;> Aż frustracja człowieka ogarnia kiedy specjalnie wykłada tyle kasy na stół żeby mieć pewność że będzie dobrze zrobione a tu takie jaja.
Nic nie podpisywałem ale właśnie mam cichą nadzieję że nie będzie chciał stracić na renomie i może chociaż da jakiś upust bo opinie ma dobrą;)

Dzięki, pozdrawiam :)
 

ehab

Member
Wnioskując z własnego doświadczenia robota wcale nie musi być spieprzona;) masz świeżą bliznę, którą musisz trochę rozciągnąć (bo wbrew pozorom jest dość plastyczna) - ale to też wymaga trochę cierpliwości;) poćwicz kilka dni i zobacz jaki efekt ;)
 

Hałabała

New member
Rozciągam już od miesiąca i nie widzę poprawy dlatego wnioskuję że robota jest spartolona;) Spoko, nie panikuje niepotrzebnie, czekałem cierpliwie, ale niestety dalej boli tak samo dlatego wydaje mi się że robota do poprawki;)
 

szymon1

New member
Ty ta bolaca kropka na napletku co pokazywales na zdjeciach co to w koncu bylo? Jak to wyleczyles? Odnosnie rozciagania: boli cie po tym rozciaganiu czy tylko w trakcie?
 

Hałabała

New member
Nie wiem co to było, samo zniknęło po jakimś czasie. Wydaje mi się że mogła to być ranka po nakłuciu od znieczulenia ale głowy nie dam.
Boli w trakcie i po rozciąganiu.
 

Podobne tematy

Do góry