• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Kilka pytań po obrzezaniu

zsmaciek

New member
Witam.
Dziś miałem robione obrzezanie częściowe o ile dobrze zrozumiałem. Lekarz najpierw stwierdził, że będzie trzeba robić całkowite ale w trakcie zabiegu powiedział, że może uda mu się to zrobić tak, żeby żołądź się chował. Jestem kilka godzin po zabiegu już w domu. Nie chcę na razie nic ruszać i ściągać bo jeszcze trochę krwi tam jest. Opatrunek już w szpitalu się zsunął i lekarz nie zakładał mi nowego, obejrzał i kazał iść do domu.
Zabieg robiony w NFZ.

Mój błąd był taki, że z tego całego stresu tak na bieżąco nie podpytałem o wszystko co powinienem chyba wiedzieć, a pan doktor też sam z siebie nic mi za bardzo nie powiedział. Przepisał mi antybiotyk Cipronex i oprócz tego nic więcej.

Teraz gdy na spokojnie czytam forum nasunęło mi się kilka wątpliwości:
1. Gdy zapytałem jak z myciem czy oddawaniem moczu to jedyne co mi odpowiedział to: "higiena intymna jak najbardziej, może pan przemywać". I teraz nie wiem czy od razu rano jak wstanę jutro to pod prysznicem pod bieżącą wodą przepłukać ? Bez żadnego mydła ? A może po każdym oddaniu moczu ?
2. Z tego stresu w ogóle nie spytałem o ćwiczenia czy o to kiedy ściągać napletek. I teraz nie wiem czy już jutro (dzień po zabiegu) ściągać go ? Od razu do końca nie patrząc na ból ? Czytałem też o metodzie 4x10. 4 razy dziennie po 10 ściągnięć o ile dobrze doczytałem forum. Robić to ? Od kiedy ?
3. Jeśli mam bardzo wrażliwy żołądź to smarować czymś ? Czy po prostu być mężczyzną i liczyć, że się przyzwyczai ?

Jeśli te pytania już się gdzieś pojawiły to przepraszam ale jedyne co znalazłem to o tym 4x10. Bo na temat pozostałych rzeczy raczej sprzeczne informacje :(
Pozdrawiam.
 

tarczynnn

New member
1. Ja po każdym oddaniu moczu samą cewkę moczową przepłukiwałem wodą oraz psikałem octeniseptem (po dwóch dniach kiedy zdjąłem opatrunek to całego psikałem).
Po jakiś trzech dniach zacząłem moczyć w rumianku co pomagało na swędzenie jednak z drugiej strony dobry jest też rivanol na szybsze gojenie i przeczyszczenie. Mi się dłużej goiło od strony wędzidełka póki nie zacząłem używać rivanolu.
2. Miałem obrzezanie całkowite, nie robiłem żadnych ćwiczeń więc nie pomogę.
3. Z każdym dniem się przyzwyczai. Osobiście prócz tego co wyżej czyli rumianku i rivanolu używałem też maści alantan aczkolwiek nie wiem czy to ona pomagała na nadwrażliwość.
 

zsmaciek

New member
tarczynnn dzięki wielkie za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie: co jeśli mam rozpuszczalne szwy ? Też moczyć w rivanolu ? Bo teraz tylko spłukuje po sikaniu letnią wodą a potem psikam octeniseptem i potem smaruję alantanem. Dobrze robię ?
 

Podobne tematy

Do góry