• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

4 dni po zabiegu - problemy

wasp_hh

New member
witam. jestem 4 dni po zabiegu plastyki stulejki u dr Beldy z Wroclawia. lekarz kazal mi od drugiego dnia po operacji wykonywac cwiczenia odwodzenia napletka, 4 razy dziennie po 10 powtorzen. na poczatku troche krwawilo, potem zaczynalo byc ok, ale mam straszny obrzek i opuchlizne skory dookola, ponizej szwow. przez ta opuchlizne gdy wykonuje te cwiczenia jest duzo wiekszy opor i zaczalem miec klopoty, dzis rano puscili 2 szwy, rana sie troche rozeszla, pojawia sie zoltawy plyn (surowica, osocze, limfa?), gdy zoladz jest schowana ten plyn zalewa calosc i pewnie spowoduje rozchodzenie sie ran dalej. najbardziej boje sie wykonywac dalej cwiczenia, co bedzie jesli sprobuje a rana w miejscu, gdzie puscil szew peknie calkiem? gdyby nie ta opuchlizna nie byloby problemu ale przez nia rana sie strasznie naciaga i rozbliznia, co mam robic?
 

stulejkowy

New member
Z opisu wnika, że rana Ci zropiała.
Dostajesz cały czas pewnie jakieś antybiotyki - np ciprofloksacynę, ale i tak musisz iść do lekarza.

Jaki lekarz polecił Ci ćwiczenia tak wcześnie? Prawda jest taka, że jeśli zrobił dobrze operację poza czynnościami higenicznymi nie musisz tego w ogóle ćwiczyć przez pierwsze powiedzmy 10 dni jeśli sprawia Ci to ból i utrzymuje się opuchlizna. Jak już rana się nieco zagoi to wtedy zacznij z ćwiczeniami i na pewno będzie w porządku.
 

wasp_hh

New member
dr Piotr i Marek Belda, Wroclaw. najgorzej spuchniete jest na gorze w miejscu glownego ciecia poszerzajacego. nie dostalem zadnych antybiotykow tylko kazal myc rane 4 razy dziennie mydlem antybakteryjnym. powiedzial ze cwiczenia se zaczyna tak wczenie zeby rana nie zrastala sie do srodka bo znowu zrobi zwezenie caly zabieg na nic. kazal robic cwiczenia mimo opuchlizny dopiero jak puscily szwy i rana e rozeszla do tkanki to kazal przestac na sile. mam robic tak daleko jak moge, myc to a w poniedzialek dopieroma to zobaczyc bo weekend...
 

wasp_hh

New member
jestem p wizycie u lekarza, przy ogladaniu w ogole nie byl delikatny, sciagnal napletek jakies 20 razy szybko po sobie mimo mojego bolu. na moje pytanie o podskorne zgrubienia ne odpowiedzial. swoja "delikatnoscia" spowodowal ze rana rozerwala sie i rozeszla na dlugosci jakies 2cm dosc gleboko. ale powiedzial ze wszystko jest ok i mam isc do domu i zebym nie filozofowal. czy to moja panika czy raczej nie powinno sie zostawiac otwartej rany dlugosci 2cm? jak robie cwiczenia to sie cala jeszcze rozciaga dalej ale kazal robic. i wcale nie ma super luzu. czy mi sie wydaje czy owinienem zmienic lekarza? jak mozna zostawic taka rane otwarta? czy moze tak wlasni ma sie goic??? pomocy:-(
 

sławek83

Moderator
Stary, ty byłeś u urologa czy weterynarza!!! Jakby mi tak zrobił jak piszesz i do tego powiedziałby że nie mam filozofować to obawiam się że miał bym sprawę za pobicie!!! Proponuje ci nie zastanawiać się tylko iść szybko z tym do prawdziwego lekarza bo może być za późno.
 

wasp_hh

New member
bylem u innego lekarza, dr Małkiewicz z Wrocławia, totalnie inne podejscie do pacjenta!!!

powiedzial mi zeby przestac natychmiast z cwiczeniam napletka, niestety przez tamtego lekarza rana pekla w 3 miejscach. opuchliza jeszcze sie trzyma (11 dzien po zabiegu). pekniec nie zszyl, powiedzial ze sie wyziarninuje, i tu moje pytanie: rana jest otwarta "na powietrzu" gdy odwodze czesciowo napletek, natomiast w stanie normalnym napletek jest naciagniety na zoladz i brzegi rany stykaja sie ze soba pod spodem. czy w takiej sytuacji to sie zagoi? czy bedzie probowalo sie zrastac a ja myjac sie bede to rozklejal w nieskonczonosc? kazal mi smarowac mascia Detreomycyna, kolejne pytanie: jest ona tlusta, czy w smarujac tym te otwarte miejsca ie spowoduje ze beda sie rozchodzic dalej? jakie sa konsekwencje tego ze rpzestalem cwiczyc zsuwanie napletka? robie to teraz tylko 2 razy dziennie do mycia, i martwie sie bo po zsuieciu jest napiety nawet normalie, a mial byc luz nawet we wzwodzie... co o tym myslicie?
 

sławek83

Moderator
Ja używałem tej samej maści i jest dobra, mi pomogła. Nie wiem, musisz chyba teraz zaufać temu lekarzowi bo ciężko mi powiedzieć co może się dziać w twoim przypadku. Miejmy nadzieję że wszystko ci się dobrze zagoi.
 

wasp_hh

New member
14 dni po zabiegu. wczoraj sciagal szwy. bolalo JAK SKUR....YN! 3x bardziej niz cala ta operacja. mowi ze ogolnie wylada dobrze ale te miejscowe pekniecia musza sie wygladzic. przez te cwiczenia polowa szwow trzymala tylko z jednej strony heh... jeszcze 2 tygodnie abstynencji:-( mowi ze teraz dopiero zacznie sie ormowac bliznai zobaczymy czy operacja cos dala... boje sie zeby rany nie rozeszly sie bardziej skoro sa naderwane. obrzek troche mniejszy ale w linii szwu ciagle skora nabrzmiala. jakos t bedzie...
 

Quest

New member
Dziwny ten lekarz xD ja niecałe 3 tyg. temu miałem plastykę i musiałem z ćwiczeniem czekać ponad tydzień. Lekarz kazał wpaść na kontrolę i że wtedy zaczniemy sprawdzać. Jest OK chociaż ból był nieziemski, szwy z jednej strony i spora opuchlizna z drugiej. Obecnie szwy w 60% wyszły i cieszę się że mi nie musieli wyciągać xD Teraz czekanie aż ostatnia, największa opuchlizna zejdzie. :D
 

Podobne tematy

Do góry