Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Alfa Bloker - tamsulosyna

 1. #1
  Junior Member
  Dołączył
  lut 2013
  Posty
  7
  Oznaczenia postów

  Alfa Bloker - tamsulosyna

  Hej ludziska. Mam pytanie. Nie ufam lekarzom, nie lubię ich, nie odpowiadają na pytania, nie znają się... mają wiedzę teoretyczną, wy kochani macie doświadczenie- a zatem wiedzę praktyczną plus teoretyczną dlatego zwracam się po raz kolejny do was z prośbą o pomoc w postaci odp na nutujące mnei pytanie odnośnie leku w składzie -z tamsulosyną alfa blokerem

  1)Czy ktoś stosował z was ten lek na poprawę przepływu moczu i rozluźnienie mięśnia dna miednicy?
  Ja mam receptę na niego z uwagi na domniemane nadmierne napięcie mięsniowe oraz brak relaksacji mięsni dna miednicy podczas oddawania moczu. Z tego co wiem osoby z przerostem- a zatem zmianą strukturalną muszą zażywać go na stałę, bo odstawienie będzie skutkowało powrotem dolegliwości, ale osoby z czynnościową zmianą ... np napięciem mięśniowym jedynie tymczasowo i tu nasuwa się problem... Otóż skutki uboczne w postaci upośledzenia wytrysku tj jego braku, bądź wytrysku wstecznego (powodujące zmniejszenie doznań i upośledzenie orgazmu) są powszechnie znane i występujące, zastanawia mnie jednak, czy ten skutek może pozostać skutkiem długofalowym, czyli czy może utrwalić się na długo lub nawet na stałe po zakończeniu stosowania leku i czy terapia może skutkować tym samym stałym upośledzeniem ejakulacji nawet po jej zakończeniu i odstawieniu leku? Skoro w założeniu pozytywne aspekty leczenia mają utrzymać się po odstawieniu leku to czy mogą także te paskudne skutki uboczne?
  2) Drugie pytanie - Czy lek wpływa na sprawność seksualną, może wpływać na miechanizm wzwodu poprzez rozkurcz mięśni i naczyń obniżać ciśnienie i dopływ krwi do ... i skutkować zmniejszeniem sztywności i pogorszeniem potencji ?
  3) Trzecie pytanie jest dośc abstrakcyjne. Zażywanie tego leku ma uniemożliwić drogą reflusku-wstecznego odpływu- przedostawanie się moczu z cewki do przewodów prostaty podczas mikcji, co mogłoby powodować zapalenie chemiczne. Jednakże co ze skutkiem ubocznym w postaci wspomnianego wytrysku? przecież brak regularnego opróżniania prostaty oraz pęcherzyków nasiennych z produkowanych przez nie wydzielin tworzących nasienie może podobnie skutkować samoistnym zapaleniem na wskutek braku opróżniania wydzieliny oraz jej zalegania… częste ejakulacje przyczyniają się nie tylko do naturalnego opróżniania zawartości prostaty oraz pęcherzyków nasiennych z produkowanych przez nie płynów, ale także do oczyszczania z wszelakich bakterii, osadów, zanieczyszczeń, które się tam rozwijają. A zatem co z tego, że poprawia się przepływ moczu uniemożliwiający zapalenie chemiczne, skoro upośledzenie wytrysku i niemożnośc "pozbycia" się zalegających wydzielin także może być przyczyną zapalenia?

  Z góry dzięki za odp

 2. #2
  Senior Member
  Dołączył
  mar 2009
  Posty
  220
  Oznaczenia postów

  Re: Alfa Bloker - tamsulosyna

  Leki o których piszesz mogą mieć skutki uboczne powodujące wytrysk wsteczny co nie znaczy że u każdego tak będzie . Może być także możesz mieć przez kilka dni lub miesiąc wytrysk wsteczny a później wróci do normy . Norma u każdego jest też różna. Jeśli chodzi o trzecie pytanie to wytrysk wsteczny oznacza to to że podczas sexu wszystko jest tak jak przedtem tylko nasienie cofa się do pęcherza a następnie wydalane jest z moczem, co oznacza że nie pozostaje w kanalikach prostaty i nie powoduje stanów zapalnych .

 3. #3
  Senior Member
  Dołączył
  lut 2013
  Posty
  107
  Oznaczenia postów

  Re: Alfa Bloker - tamsulosyna

  witam
  ja biorę alfa blokery (doksazosyna) od dwóch lat w dawce 2 mg , nie było nigdy skutków ubocznych jakich się obawiasz ,tamsulosyny nigdy nie brałem , raz lekarz zapisał terazosinum ale nie mogłem zażywać bolała mnie po tym prostata , oraz były bóle głowy
  zacznij od najniższej dawki zobaczysz jak będziesz się czuł

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40